› Aktualności
15:00 / 06.02.2019

Próbował ugasić pożar własnego domu

Próbował ugasić pożar własnego domu

fot. Fanpage OSP Żerków

Cztery zastępy straży pożarnej skierowano do gaszenia pożaru poddasza budynku mieszkalnego w Ludwinowie (gm. Żerków).

 


Chwilę grozy przeżyli lokatorzy jednego z budynków w Ludwinowie. Na poddaszu domu wybuchł pożar. Jako pierwszy na ratunek dobytku rzucił się właściciel nieruchomości.

- Osoba zgłaszająca podjęła nieskuteczną próbę ugaszenia pożaru. Lokatorzy opuścili dom przed przybyciem straży pożarnej. Ratownicy ugasili nadpalone deski i trociny, która była ociepleniem poddasza. Następnie strażacy wycięli nadpalone deski stropowe i wynieśli je na zewnątrz – relacjonuje st. asp. Mariusz Banaszak, oficer prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Jarocinie.

 

Strażakom szybko udało się opanować żywioł. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia było zwarcie instalacji elektrycznej. Na miejscu pracowały cztery zastępy z JRG Jarocin, OSP Ludwinów i OSP Żerków.

 

Wcześniej ochotnicy z Żerkowa usuwali skutki kolizji. W Żerkowie na skrzyżowaniu ul. Jarocińskiej z drogą na Raszewy zderzyły się ford transit i fiat seicento {ZOBACZ TUTAJ]

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.  

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%
R E K L A M AMOBI - Akademia krasnali