› Aktualności
07:35 / 31.12.2018

Próbowali kolejny raz. Czy udało się wybrać wykonawcę kanalizacji?

Próbowali kolejny raz. Czy udało się wybrać wykonawcę kanalizacji?

Kotlin. Władze samorządowe. Inwestycje. Kanalizacja.

R E K L A M A

 

Przedsiębiorstwo Budowlano Handlowe Marzyński z Jarocina będzie budowało II etap kanalizacji w Racendowie i Wysogotówku.

 

 

Na rozpisany przez kotliński samorząd przetarg wpłynęło 9 ofert. Wybrany wykonawca za realizację inwestycji zażądał 2.171.533,03 zł.

Było to już kolejne postępowanie na wykonanie tego zadania. Poprzednie samorząd musiał unieważnić, ponieważ oferenci zażądali kwot znacznie wyższych niż mogła przeznaczyć na to gmina [ZOBACZ TUTAJ]

 

Samorząd na zadanie zaplanował 2.400.000 zł.

 

W ubiegłym tygodniu odbyło się podpisanie umowy i przekazanie placu budowy. Roboty mają się zakończyć do 27 maja przyszłego roku.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Czytaj również: Most skończony. Kiedy będzie można po nim jechać?


Po pięciu miesiącach zakończyła się budowa mostu w Magnuszewicach (gm. Kotlin). Prace miały się zakończyć w październiku. Potem okazało się, że władze powiatu nie miały pozwolenia na wycinkę drzew. W związku z tym w sierpniu wykonawca zszedł z placu budowy. Już wtedy sygnalizowano, że budowa może się wydłużyć.
 
Zakończenie prac zaplanowano na ostatnie dnie listopada.
 
Ostatecznie ukończono je 10 grudnia. Teraz trwają procedury związane z odbiorem przeprawy [ZOBACZ TUTAJ]

 

R E K L A M A
3
0
oceń tekst 3 głosów 100%
R E K L A M A