› Aktualności
13:53 / 16.05.2019

Protest w jarocińskim szpitalu

Protest w jarocińskim szpitalu

fot. Anna Kopras-Fijołek

Trwa ogólnopolski protest fizjoterapeutów. Do akcji przyłączyli się również pracownicy jarocińskiego szpitala.

 

- Nosimy czarne koszulki z napisem: Fizjoterapia. Drugiego dnia protestu cztery osoby poszły oddać krew - mówi Joanna Ruszkiewicz, kierownik działu fizjoterapii.

 

Dlaczego ogłoszono protest? - Z uwagi na niskie zarobki i bardzo niską wycenę za poszczególne procedury. Tym bardziej teraz jest to takie ważne, kiedy weszła nowa ustawa, mówiąca o wprowadzeniu wizyty fizjoterapeutycznej. Sami możemy decydować o doborze wykonywanych zabiegów lub przychylamy się do tego, co wypisał lekarz - wyjaśnia kierowniczka. - Kolejki na zabiegi pewnie się wydłużą z powodu konieczności badania każdego pacjenta.

 

ZOBACZ TEŻ - JAROCIN FESTIWAL 2019

 

W dziale fizjoterapii w jarocińskim szpitalu pracuje 15 osób i wszystkie przyłączyły się do protestu. - Początkowo oddawaliśmy krew w czarnych koszulkach, które nosimy na co dzień, a od 8 maja prowadzimy strajk włoski - dodaje kierowniczka.


 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.  

0
1
oceń tekst 1 głosów 0%