› Gospodarka
08:05 / 01.07.2018

Przekazano 120 mieszkań przy ul. Siedlemińskiej w Jarocinie [WIDEO]

Przekazano 120 mieszkań przy ul. Siedlemińskiej w Jarocinie [WIDEO]

fot. UM w Jarocinie

Jarocin. Oficjalne otwarcie kolejnego osiedla w Jarocinie. Mieszkania czynszowe. Tym razem klucze otrzymało 120 rodzin.

 

W czwartek odbyło się uroczyste otwarcie osiedla mieszkaniowego na ul. Siedlemińskiej w Jarocinie. Klucze do nowych lokali otrzymało 120 rodzin.

R E K L A M A

Jarocin był pierwszym w Polsce samorządem, który rozpoczął budowę osiedli czynszowych. Władze miasta tłumaczą, że inwestycja powstała w ramach rządowego programu "Mieszkanie Plus" lub w ramach "pilotażu" tego programu.

- Dla nas nie ma znaczenia, czy to plus czy minus. Ważne, że powstały mieszkania, na które nas stać i które możemy dostać od zaraz - tłumaczą szczęśliwcy, którzy wprowadzają się do nowych lokali. 

 

- Program budowy mieszkań czynszowych zrodził się w głowie burmistrza Adama Pawlickiego. To był jego pomysł, a my jesteśmy tylko jego realizatorem - mówił podczas uroczystości Jerzy Wolski, prezes spółki Jarocińskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego, realizującej przedsięwzięcie. - Dla mnie osobiście to  - najprawdopodobniej - najważniejsza inwestycja, jaką w życiu przeprowadziłem. Jestem z tego dumny, że mogę realizować program, który daje tyle radości mieszkańcom i sprawia, że młode rodziny z dziećmi, często nie mając odpowiednich środków finansowych, mogą zrealizować swoje marzenia o własnym mieszkaniu - mówił prezes
Wolski.

 

Otwarcie osiedla zwieńczyło uroczyste przecięcie wstęgi przez Zdzisława Wojciechowskiego - radnego Rady Miejskiej w Jarocinie, przewodniczącego Rady Miejskiej w Jarocinie - Rajmunda Banaszyńskiego, księdza dziekana Dariusza Matusiaka - proboszcza parafii pw. św. Marcina w Jarocinie, Marcina Błacha - Dyrektora Departamentu Mieszkalnictwa w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju, Dorotę Stawicką - Dyrektor Wydziału Skarbu Państwa i Nieruchomości, przedstawicielkę wojewody wielkopolskiego, burmistrza Jarocina - Adama
Pawlickiego, Jerzego Wolskiego - prezesa JTBS oraz Włodzimierza Kocona - wiceprezesa BGK.

W grudniu 2016 rozpoczęto prace budowlane 366 mieszkań w trzech różnych lokalizacjach na terenie gminy. Do przekazania zostało jeszcze 150 lokali w Jarocinie: na ul. Leszczyce oraz przy ul. Siedlemińskiej, w ramach realizacji II etapu zadania.

R E K L A M A
2
7
oceń tekst 9 głosów 22%
R E K L A M A

Zdjęcia ilość zdjęć 1