15:28 / 10.02.2019

Przetarg na miejską zieleń. Miejscowy zakład sporo droższy od firmy z Poznania

Przetarg na miejską zieleń. Miejscowy zakład sporo droższy od firmy z Poznania

fot. Bartek Nawrocki/archiwum portalu

Jarocin. Przetarg na utrzymanie zieleni miejskiej w 2019 roku. Kto będzie pielęgnował tereny zielone w tym roku?

 

Miasto ogłosiło przetarg na utrzymanie zieleni miejskiej w obecnym sezonie. Informacja o poszukiwaniu oferentów pojawiła się w miejskim biuletynie pod koniec stycznia. Pewną nowinką jest podział zamówienia na dwie części - pierwsza dotyczy terenu miasta, druga terenów pozamiejskich.

 

 

W roku ubiegłym urzędnicy podzielili teren gminy na sześć sektorów. Miasto (pierwszy sektor) obsługiwał zakład Plener Michała Sołtysa. Jesienią właściciel golińskiej firmy wygrał wybory na radnego z okręgu Golina - Stefanów, startując z list stowarzyszenia Ziemia Jarocińska. Ostatecznie nie zasiadł jednak w Radzie Miejskiej. Dlaczego? [ZOBACZ TUTAJ].

 

 

W tym tygodniu otwarto oferty przetargowe. Wykonaniem obu części zamówienia na rzecz samorządu były dwa podmioty - Plener i poznańska Firma Handlowo - Usługowa „Górami”, która debiutuje na naszym lokalnym rynku.

 

Z analizy przedstawionych stawek wynika, że miejscowy oferent jest - i tu zaskoczenie z racji choćby odległości - sporo droższy. W przypadku pierwszej części zmówienia o ponad 87 tys. zł (387.348 zł do 300.300zł). W drugiej części różnica w zaproponowanych cenach jest jeszcze większa - wynosi 174 tys. zł. (Górami 186.099 zł, Plener 365.276 zł) [ZOBACZ TABELA].

 

 

Tymczasem urząd informuje, że gmina zamierza przeznaczyć na realizację zadania zaledwie 397.620 zł. (228.300 zł na części pierwszą, dotycząca zieleni na terenie miasta i 169.320 zł - na tereny pozamiejskie). Obaj oferenci przekraczają więc założone przez samorząd kwoty. Nie wiadomo jeszcze, czy postępowanie zostanie unieważnione.

 

Co ciekawe w innym ogłoszonym przez gminę w tym roku przetargu na m.in. pielęgnację koron drzew ich ścinanie, karczowanie pni i konserwację jedynym oferentem jest również firma Plener. Tam goliński przedsiębiorca - który jest jedynym oferentem - zaproponował cenę niższą (ponad 113 tys. zł), niż budżet założony przez miasto (ponad 155 tys. zł).

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.  

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%

Zdjęcia ilość zdjęć 1

R E K L A M AMOBI - Akademia krasnali