› Aktualności
11:10 / 20.03.2019

Przyjdź na spotkanie i zgarnij pieniądze [SONDA]

Przyjdź na spotkanie i zgarnij pieniądze [SONDA]

Gmina Żerków, Żerków, KGW, OSP, dofinansowanie

Działasz w stowarzyszeniu, OSP, grupie nieformalnej lub innych organizacjach społecznych?  Przyjdż na spotkanie i dowiedz się jak mozna zdobyc pieniądze na działalność.

 

Fundacja Kaliski Inkubator Przedsiębiorczości zaprasza młode organizacje pozarządowe oraz grupy nieformalne z gminy Żerków do udziału w II edycji konkursu grantowego „Mikrodotacje na społeczne akcje!”

 

Aktualnie przeprowadzane są bezpłatne spotkania informacyjne. 25 marca o godz. 17.00 odbędzie się ono w MCT w Żerkowie. Kto może wziąć udział w spotkaniu? Koła Gospodyń Wiejskich, Ochotnicze Straże Pożarne, stowarzyszenia oraz grupy nieformalne, czyli organizacje społeczne działające na terenie gminy Żerków.

 

Celem konkursu, przeprowadzanego przez wspomnana fundację, jest wsparcie działań i inicjatyw społecznych, podejmowanych przez grupy nieformalne oraz młode organizacje pozarządowe z subregionu kaliskiego.

 

Na co można otrzymać mikrodotację?

  1. Na lokalne przedsięwzięcie – działania mieszczące się w zakresie sfery pożytku publicznego.
  2. Na rozwój organizacji (wyłącznie dla młodych organizacji pozarządowych) – realizacja działań rozwijających organizację m.in. zakup sprzętu biurowego, koszt adaptacji lokalu, podniesienie kompetencji członków i wolontariuszy organizacji.

 

[O działalności KGW z Żółkowa przeczytasz tutaj]

 

Młode organizacje pozarządowe mogą pozyskać do 5000 zł, a grupy nieformalne do 3000 zł. Nie jest wymagany finansowy wkład własny. Dodatkowo punktowany będzie wkład własny osobowy tj. wolontariat lub praca społeczna członków organizacji.

 

Wnioski o dotację, tzw. oferty przyjmować będziemy w terminie od 15 marca do 12 kwietnia 2019 r. do godz. 15:00 wyłącznie za pośrednictwem elektronicznego generatora wniosków witkac.pl

Dofinansowane projekty będzie można realizować od 13 maja do 13 września 2019 r.

Dodatkowe informacje można uzyskać na stronie Fundacji Kaliskiego Inkubatora Przedsiębiorczości.

Czy mikrodotacje dla organizacji są łatwe do pozyskania?

ankieta dodana 19.03.2019, ilość wszystkich głosów: 32
TAK
3%
NIE
91%
NIE ZAWSZE
0%
NIE WIEM
6%
0
0
oceń tekst 0 głosów 0%