17:46 / 13.10.2018

Przyjechała ekipa telewizyjna i kręciła tu już trzeci raz

Przyjechała ekipa telewizyjna i kręciła tu już trzeci raz

fot. Kinga Latecka

Telewizja Polska. TVP1. Jarocin. Program. Rok w ogrodzie extra.Ekipa telewizyjna programu „Rok w ogrodzie extra” po raz kolejny odwiedziła jarocińskich ogrodników. Na początku kwietnia tego roku redakcja programu „Rok w ogrodzie extra” robiła w Jarocinie po raz drugi zdjęcia do swojego programu. Emisja dwóch odcinków odbyła się wiosną na antenie TVP1.

 

Program cieszy się ogromną popularnością, nic zatem dziwnego, że redakcję zapraszają ogrodnicy i działkowcy z całej Polski. Misją programu jest pokazanie ogrodów zaprojektowanych przez samych właścicieli - ogrodników amatorów, którzy założyli ogród sami, bez pomocy projektantów i uprawiają go z wielką miłością, pasją i zaangażowaniem. Podczas kilkugodzinnego nagrania przedstawiają historię powstania ogrodu, swojej pasji, opowiadają o roślinach w nim posadzonych oraz ciekawostkach ogrodniczych.

 

Program ma charakter poradnikowy. Prowadzi go znany i ceniony dziennikarz telewizyjny, redaktor programu „Rok w ogrodzie” - Marek Jezierski, który dobrą radą stara się zawsze pomóc i rozwiązać ogrodnicze problemy. Redakcja programu postanowiła w październiku nagrać w jarocińskich ogrodach kolejne odcinki.

 

Tym razem odwiedzili ogród przydomowy Sebastiana Seemanna - miłośnika roślin mało spotykanych i uprawianych w naszych ogrodach, miłośnika sosen, oraz działkę Ireneusza Kazimierskiego znajdującą się na Rodzinnych Ogrodach Działkowych przy ulicy Poznańskiej w Jarocinie.

 

Emisja programu nastąpi dopiero w styczniu w jeden z sobotnich poranków. O dokładnej dacie będziemy jeszcze informować.
 

A już niedługo o tym, co panowie czuli podczas nagrania, czy stresowali się występując przed kamerą, jak wspominają wizytę ekipy telewizyjnej przeczytacie w kolejnych numerach Gazety Jarocińskiej.

Anna Legowicz-Gogołkiewicz

› napisz do mnie
› moje inne artykuły
6
2
oceń tekst 8 głosów 75%

Zdjęcia ilość zdjęć 7