› Aktualności
15:22 / 10.09.2019

Przyszli po raz 24., ale w przyszłym roku będą świętować 50-lecie [ZDJĘCIA]

Przyszli po raz 24., ale w przyszłym roku będą świętować 50-lecie [ZDJĘCIA]

fot. Lidia Sokowicz

Sumie odpustowej ku czci Matki Bożej Pocieszenia w Golinie przewodniczył w tym roku ksiądz Jarosław Gzik, proboszcz parafii w Żerkowie oraz dziekan dekanatu żerkowskiego. W intencji pielgrzymów odprawione zostaną msze św. wieczorne w dniach 10-12 września (godz. 18.00). Jak zawsze nie brakowało straganów z zabawkami oraz watą cukrową.

 

R E K L A M AMOBI - Fundacja-procent

 

Z powodu upału, w tym roku, do sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Golinie przyszło nieco mniej pielgrzymów. Oprócz dwóch grup z Jarocina oraz po jednej z Siedlemina, Witaszyc, po raz pierwszy na sumę odpustową dotarli też parafianie z Noskowa wraz ze swoim proboszczem. Kustosz - ksiądz Janusz Pytlik witał pątników już po raz 24. Zapowiedział im, że w przyszłym roku uroczystość będzie miała szczególnie podniosły charakter, ponieważ w 2020 roku przypada 50-lecie koronacji obrazu. Od prawie ćwierć wieku uroczystościom w Golinie towarzyszy również Orkiestra Dęta MCT, która - jak co roku - zapewniła oprawę muzyczną liturgii oraz procesji eucharystycznej, a także dała krótki koncert już po zakończeniu Eucharystii. 

 

 

Nasza Wspólnota Golina - Stowarzyszenie Dom Katolicki w Golinie zwraca się z prośbą do mieszkańców, którzy w swoim posiadaniu mają archiwalne zdjęcia kościoła, domu katolickiego lub otoczenia sanktuarium sprzed 2009 roku. Szczególnie cenne będą zdjęcia sprzed lat 90. Zdjęcia mogą przedstawiać również wydarzenia w tych miejscach np. dożynki, odpust, koronację obrazu, uroczystości rodzinne, czy nawiedzenie obrazu Matki Bożej Częstochowskiej lub św. Józefa. Zdjęcia zostaną wypożyczone, zeskanowane i w nienaruszonym stanie oddane właścicielom. Stowarzyszenie chce je wykorzystać w publikacjach, którei przyczynią się do promocji sanktuarium i miejscowości. Okazją do publikacji tych zdjęć będzie w pierwszej kolejności album podsumowujący 10 lat rewitalizacji świątyni i jej otoczenia. Wydawnictwo zostało dofinansowane z budżetu powiatu jarocińskiego. Zdjęcia można dostarczyć do 15 września do sołtysa Goliny - Ryszarda Żyto.

3
1
oceń tekst 4 głosów 75%
R E K L A M AStimi Stihl MOBI 01_2020

Zdjęcia ilość zdjęć 36