› Aktualności
15:18 / 10.10.2018

Przyszli zobaczyć ptaki. Dowiedzieli się, co jeszcze wytną i posadzą w parku [VIDEO]

Przyszli zobaczyć ptaki. Dowiedzieli się, co jeszcze wytną i posadzą w parku [VIDEO]

fot. Lidia Sokowicz

Kilkadziesiąt osób wzięło udział w akcji zorganizowanej dla uczczenia Europejskich Dni Ptaków. Podczas wizyty w parku miejskim w Jarocinie uczestnicy dowiedzieli się nie tylko, jakie gatunki występują na naszym terenie, ale również o tym, jakie są dalsze plany dotyczące renowacji tego zielonego terenu.

 

 

Od wielu miesięcy park miejski przypomina plac budowy. Zakończyły się prace związane z odmulaniem głównego stawu. Obecnie oczyszczanie prowadzone jest w małym stawie i kanałach doprowadzających wodę. Większość parkowych ścieżek została rozkopana w związku z budową oświetlenia i sieci monitoringu. Główna aleja, która łączy ulicę Św. Ducha z Kasztanową wykładana jest obecnie kostką brukową. W miejscu, gdzie kiedyś stały zabudowania gospodarcze, jest teraz pusty plac. W przyszłości ma tu powstać hotel z restauracją.

Z parku zniknęło kilka rzeczy. Nie poznacie tego miejsca.

O tym, co jeszcze zostanie wycięte w parku i kiedy można się spodziewać nasadzeń poinformowała jarociniaków przy okazji spaceru ornitologicznego Marzena Jeleniewska-Jankowska, inspektor nadzoru prac przy drzewostanie.

 

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%