Puchar został w Gołuchowie

Puchar został w Gołuchowie - Zdjęcie główne

Jarota Jarocin nie zdołała obronić wywalczonego przed rokiem Okręgowego Pucharu Polski. Tym razem puchar pozostał w Gołuchowie i cieszyć się mogą z niego jarociniacy reprezentujący tamtejszy LKS. Zespół prowadzony przez Macieja Dolatę pokonał Jarotę 3:0 (1:0).

W pierwszej połowie Jarota miała spore problemy ze stworzeniem sobie jakichkolwiek sytuacji bramkowych. LKS natomiast czyhał na okazje do kontrataków, które wyprowadzał bardzo szybko. Po jednym z nich w 35. minucie Krystian Benuszak wykorzystał dośrodkowanie Jakuba Szymkowiaka w pole karne i po dobitce pokonał Mateusza Filipowiaka

W drugiej połowie Jarota zagrała lepiej, ale nie wykorzystała żadnej z sytuacji, które wypracowała sobie w początkowym kwadransie. Po najgroźniejszym uderzeniu głową Dominika Chromińskiego w 49. minucie, bramkarz zespołu z Gołuchowa Marcin Żółtek wypchnął piłkę nad poprzeczkę.

Decydujące okazało się ostatnie dziesięć minut spotkania. Najpierw w 80. minucie drugą żółtą kartkę otrzymał Jędrzej Ludwiczak i Jarota musiała kończyć mecz w "dziesiątkę". Na domiar złego, chwilę później, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, drugiego gola dla drużyny z Gołuchowa zdobył Igor Skowron. W doliczonym czasie gry wynik ustalił Michał Marciszak, uciekając z pułapki ofsajdowej.

LKS Gołuchów - Jarota Jarocin 3:0 (1:0)

1:0 - Krystian Benuszak (35.)

2:0 - Igor Skowron (82.)

3:0 - Michał Marciszak (90.+4)

Składy:

LKS: Marcin Żółtek - Michał Laluk, Grzegorz Kuś, Paweł Majusiak, Igor Skowron, Dawid Guźniczak (64. Dawid Idzikowski), Krzysztof Czabański (86. Dawid Dolata), Patryk Cierniewski (58. Paweł Stempień), Matusz Szkudlarski (90. Michał Marciszak), Jakub Szymkowiak (89. Patryk Kubczyk), Krystian Benuszak (77. Szymon Gałczyński)

Jarota: Mateusz Filipowiak - Jakub Czapliński, Dawid Piróg, Jędrzej Ludwiczak, Piotr Skokowski (82. Alan Janowski), Pacek Pacyński (46. Mateusz Dunaj), Dawid Kierzek (86. Krystian Wawrzyniak), Jakub Nowak (88. Jakub Klauza), Damian Sierant (72. Miłosz Kowalski), Dominik Chromiński, Mikołaj Marciniak (58. Marcin Szymkowiak)