› Aktualności
10:28 / 30.07.2019

PWiK wprowadza inteligentny system zarządzania

PWiK wprowadza inteligentny system zarządzania

fot. zdjęcie pogladowe

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Jarocinie rozpoczyna realizację kolejnego zadania. Tym razem wdrożony zostanie będzie inteligentny system efektywnego zarządzania siecią. O co chodzi?

 

 

Otóż zarządzanie sieciami wodno-kanalizacyjnymi oraz kanalizacją deszczową ma być prowadzone tak, aby zapewnić oszczędność wody, monitorować przecieki i straty wody wodociągowej oraz zapobiegać wyciekom ścieków do środowiska. A co najważniejsze dzięki systemowi będzie ułatwiony kontakt pomiędzy PWiK-iem a mieszkańcami.

 

 

Jarocińskie wodociągi mają czas na wprowadzenie zmian do końca czerwca przyszłego roku. Prace obejmą m.in. wykonanie analizy przedwdrożeniowej, dostarczenie wszelkich licencji oraz sprzętu komputerowego, pozyskanie danych i przygotowanie całego systemu, wraz z przeszkoleniem pracowników, do finalnej eksploatacji. W tym celu został podpisana umowa z wykonawcą zadania, którym będzie warszawska firma SYGNITY Spółka Akcyjna

 

Dzięki systemowi będziemy mogli szybciej reagować na pojawiające się awarie i sytuacje nieprzewidziane. Tym samym zminimalizujemy skutki awarii, straty wody na sieci, a zatem wpłynie to na oszczędność zasobów wody, monitorowanie przecieków, zapobieganie infiltracji ścieków do środowiska – zapewnia Elżbieta Kostka, kierownik jednostki realizującej projekt.

 

Wdrożenie systemu będzie kosztowało prawie 2 mln zł. Inwestycja jest realizowana w ramach projektu „Gospodarka wodno-ściekowa na terenie gminy Jarocin". Całe przedsięwzięcie obejmuje wykonanie 5 zadań o łącznej wartości ponad 255 mln zł. Połowę tej kwoty – 128 mln zł Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o. w Jarocinie pozyskało z funduszy unijnych.

 

[Miasto sprzedaje drewno opałowe - czytaj TUTAJ]

 

W ramach projektu wybudowano nową Stację Uzdatniania Wody w Stefanowie, przebudowano najstarszy kanał przesyłowy w Jarocinie oraz przeprowadzane są prace związane z przebudową sieci wodno-kanalizacyjnej na os. Kopernika.

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%