09:51 / 06.08.2019

Radiowa Jedynka nadaje spod Jarocina. Kultowa audycja gości w pałacu

Radiowa Jedynka nadaje spod Jarocina. Kultowa audycja gości w pałacu

Reporterka Polskiego Radia Program Pierwszy - Anna Hardej zaprasza słuchaczy do jednego z pałaców Ziemi Jarocińskiej. Dlaczego wybrała właśnie to miejsce - bo jest tam ekspozycja jakich daleko szukać.

 

 

Dzisiejsza audycja kultowego już programu radiowej „jedynki” - „Lato z Radiem” - gości dzisiaj w pałacu w Witaszycach. Powodem są ekspozycje, które można tam podziwiać - pierwsza z niech poświęcona jest Napoleonowi a druga Lordowi Vaderowi, czyli bohaterowi „Gwiezdnych wojen”.

 

 

[powiat jarociński ma nowego inspektora nadzoru budowlanego - szczegóły TUTAJ]

 

 

Królestwo Star Wars jest największą w Polsce kolekcja pamiątek z Uniwersum Gwiezdnych Wojen. Można zobaczyć tam setki figurek, pojazdów, a także naturalnej wielkości postacie bohaterów.

 

 

[chcą zainwestować prawie 2 miliony złotych, żeby oszczędzać wodę - jak to zrobią czytaj TUTAJ]

 

 

Właściciel pałacu w Witaszycach Tomasz Klauza przyznaje, że jeśli powstanie muzeum napoleońskiego wynika z jego zmiłowania do historii, to ekspozycja „Dwa imperia” została zainspirowana przez jego syna.

 

Tomasz Klauza, właściciel pałacu w Witaszycach

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.

 

0
1
oceń tekst 1 głosów 0%