› Aktualności
14:22 / 08.08.2019

Radni mają dylemat - co zrobić ze ściekami?

Radni mają dylemat - co zrobić ze ściekami?

fot. Anna Kopras-Fijołek

W ubiegłym roku przez radę poprzedniej kadencji podjęta została decyzja o rozbudowie oczyszczalni w Chociczy. Przyjęcie uchwały poprzedziło wiele dyskusji.

 

Wątpliwości - co do wyboru: czy lepiej podłączyć się do sieci należącej do Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Jarocinie, czy rozbudować gminną oczyszczalnię - nie brakowało. Już wtedy było wiadomo, że problem nie do końca został rozwiązany.

 

 

- Temat ścieków pozostaje cały czas aktualny. Mamy jeszcze sporo gminy do skanalizowania. I trzeba coś zrobić ze ściekami nowomiejskimi - mówi wójt gminy, Aleksander Podemski.

 

 

Problem zostanie omówiony wkrótce na posiedzeniu wspólnym komisji rady. Uchwała w tej sprawie ma zostać podjęta pod koniec sierpnia na sesji.

 

ZOBACZ TEŻ - STRACILI WSZYSTKO W POŻARZE DOMU. JAK MOŻNA IM POMÓC?

 

ZOBACZ TEŻ = MODERNIZACJA OCZYSZCZALNI W CHOCICZY

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.

 

 

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%