› Aktualności
13:45 / 03.12.2018

Radni uchwalili podatek rolny. Rolnicy zapłacą więcej

Radni uchwalili podatek rolny. Rolnicy zapłacą więcej

Kotlin. Władze samorządowe. Podatki i opłaty lokalne.

 

 Rada Gminy Kotlin uchwaliła przyszłoroczne podatki, w tym rolny54,36 zł za kwintal żyta wynosi maksymalna stawka, ogłoszona przez prezesa Głównego Urzędu Statystycznego, która jest podstawą do obliczenia podatku rolnego na przyszły rok.

R E K L A M A

Wójt Mirosław Paterczyk zaproponował jej obniżenie do 49 zł, czyli o 1 zł więcej w porównaniu z obecnym rokiem. Taka propozycja została przedstawiona radzie gminy.

Radny Marian Niewiada wnioskował, aby przyszłoroczny podatek wyniósł tyle samo co w tym roku. Ostatecznie za propozycją Niewiady opowiedziało się 6 radnych, przeciw było 7, a 2 wstrzymało się od głosu.

To oznacza, że rolnicy z gminy Kotlin zapłacą w 2019 roku 122,50 zł z hektara przeliczeniowego, czyli o 2,50 zł więcej niż w tym roku.

135,90 zł - tyle płaciliby rolnicy, gdyby samorząd naliczał podatek według maksymalnej stawki opublikowanej przez prezesa GUS. Taka stawka będzie obowiązywała w przyszłym roku w gminie Jaraczewo.

 

Czytaj również: Znamy wyniki wyborów w Kotlinie. Wójt bez większości. Komitet Wyborczy Mirosława Paterczyka „Nowa gmina” wprowadził do rady tylko pięć osób. [ZOBACZ TUTAJ]


 

 

 

R E K L A M A
0
0
oceń tekst 0 głosów 0%
R E K L A M A