› Aktualności
10:14 / 12.01.2019

Ranking szkół 2019. Kto może świętować, a kto musi jeszcze coś poprawić

Ranking szkół 2019. Kto może świętować, a kto musi jeszcze coś poprawić

fot. B. Nawrocki (archiwum)

Są wyniki rankingu szkół, który przeprowadziły „Perspektywy”. Jak wypadły jarocińskie szkoły średnie. Kto może świętować i cieszyć się z sukcesu, kto jeszcze coś poprawić, żeby za rok być w czołówce?

 

To był już 21. finał rankingu liceów i techników „Perspektywy”. Odbył się w Warszawie. Najlepszym placówkom z całej Polski gratulowała kapituła rankingu, rektorzy i prorektorzy uczelni, prezydenci miast oraz reprezentanci władz oświatowych.

 

Wśród laureatów znaleźli się przedstawiciele kilkudziesięciu liceów i techników z całej Polski. Były to szkoły z długą „rankingową” historią, jak te, które w rankingu debiutowały.

 

[zobacz gdzie i kiedy balują nasi tegoroczni maturzyści - szczegóły TUTAJ]

 

Jak na ich tle wypadły jarocińskie szkoły w swoich kategoriach? Technikum z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 zajęło 16. miejsce w Wielkopolsce wśród techników i 214 w Polsce uzyskując tytuł „Srebrnej szkoły”. Dodatkowo jarocińska „jedynka” znalazła się na 80 miejscu wśród techników w Polsce pod względem zdawalności egzaminów maturalnych.

 

Liceum Ogólnokształcące w Jarocinie w rankingu „Perspektywy” osiągnęło 30. pozycję w Wielkopolsce i 373 w kraju wśród tego typu szkół i również otrzymało tytuł „Srebrnej szkoły”.

 

Z kolei Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie odebrał laur „Brązowej szkoły” dla technikum z i tym samym znalazł się wśród najlepszych techników w Wielkopolsce, zajmując 35 miejsce, a w rankingu krajowym 387.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%