Remis Jaroty w Koninie

Remis Jaroty w Koninie - Zdjęcie główne

W meczu 33. kolejki III ligi grupy II rozegranym w sobotę, 8 czerwca Jarota Jarocin zremisowała 2:2 z Górnikiem Konin.

Zarówno Jarota, jak i Górnik przed sobotnim pojedynkiem mieli na koncie 37 punktów. W lepszej formie w ostatnich tygodniach byli zawodnicy Piotra Garbarka, którzy przed tygodniem pokonali Mieszko Gniezno. Było to piąte zwycięstwo w sześciu ostatnich pojedynkach ligowych. Z kolei ekipa z Konina przegrała pięć ostatnich spotkań. Poprzednio 3 punkty zdobyli w meczu z Mieszkiem w Gnieźnie 20 kwietnia.

Bardzo szybko padła pierwsza bramka w sobotnim starciu. Już w 2. minucie prowadzenie objęli gospodarze. Wiktor Patrzykąt posłał piłkę do siatki z bocznego sektora boiska. Próba dośrodkowania w tym przypadku zakończyła się bramką dla Górnika. Sytuacji podbramkowych w pierwszej połowie jednak brakowało. Gra toczyła się głównie w środku boiska, bez groźniejszych prób z obu stron

W drugiej połowie Jarota najpierw doprowadziła do remisu, a później wyszła na prowadzenie. W 65. minucie rzut karny dla JKS-u wykorzystał Jędrzej Ludwiczak, a pięć minut później bramkę na 2:1 strzelił Mateusz Dunaj. Jarociniacy mieli kolejne sytuacje, aby podwyższyć prowadzenie. Po stronie Jaroty zabrakło jednak skuteczności. Zamiast trzeciego trafienia dla podopiecznych Piotra Garbarka, do wyrównania w doliczonym czasie drugiej połowy doprowadził Krystian Sobieraj.

W sobotę, 15 czerwca rozegrana zostanie ostatnia, 34. kolejka III ligi grupy II. W Jarocinie Jarota podejmie KP Starogard Gdański. Początek meczu o 17.00.