Rezerwy Lecha Poznań z trzema punktami. Jarota znów przegrywa w Jarocinie (ZDJĘCIA) - Zdjęcie główne

Jarota Jarocin w meczu 6. kolejki III ligi grupy II przegrała z Lechem II Poznań 0:1. Jedynego gola z rzutu karnego zdobył Dariusz Dudka.

Jarociniacy przystępowali do niedzielnego pojedynku z Kolejorzem po bezbramkowym remisie z Wdą Świecie. Z kolei przed dwoma tygodniami JKS przegrał u siebie 0:1 z KKS-em Kalisz.

Po meczu z Lechem można było spodziewać się więcej, zwłaszcza w pierwszej połowie, w której brakowało ciekawych sytuacji. W 27. minucie pierwszą ciekawszą akcję przeprowadzili goście. W pole karne do Tomasza Kaczmarka zagrał Krzysztof Kołodziej, ale zawodnik Lecha uderzył wysoko nad poprzeczką bramki Mateusza Filipowiaka. W 40. minucie przy linii bocznej pola karnego Kaczmarka faulował Jakub Czapliński. Do rzutu karnego podszedł Dariusz Dudka. Kapitan Poznaniaków pokonał Filipowiaka i wyprowadził swój zespół na prowadzenie.

Drugą połowę świetnie mogli rozpocząć gospodarze. Piotr Skokowski podszedł do rzutu wolnego. Piłka była ustawiona blisko linii pola karnego. Kapitan Jaroty uderzył jednak w poprzeczkę. W kolejnych minutach strzałów zza pola karnego próbowali Szymon Piekarski i Mikołaj Łopatka, ale obie próby zostały zablokowane. W 71. minucie składną akcję przeprowadzili goście. Ze strzałem Łukasza Adamczaka na raty poradził sobie Filipowiak. W 82. minucie drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną za zagranie piłki ręką tuż przed własnym polem karnym otrzymał Radosław Barabasz. W doliczonym czasie gry szansę na podwyższenie prowadzenia ponownie miał Adamczak, ale w dogodnej sytuacji uderzył obok bramki.

W środę, 12 września Jarota zmierzy się z Ostrovią II Ostrów Wielkopolski w meczu 1/16 finału Okręgowego Puchar Polski. Spotkanie odbędzie się w Szczurach, początek o 17.00. Trzy dni później Jarociniacy w Kołobrzegu zmierzą się w meczu 7. kolejki III ligi grupy II z Kotwicą. Pierwszy gwizdek o 18.00.

Jarota Jarocin: Mateusz Filipowiak – Jakub Czapliński (55’ Daniel Tomaszewski), Marcin Banaszak, Igor Skowron, Radosław Barabasz, Piotr Skokowski – Szymon Piekarski, Jakub Nowak (90’ Gabriel Sołtysiak), Jędrzej Ludwiczak (80’ Beniamin Wrembel), Mateusz Dunaj (70’ Dawid Piskuła) – Mikołaj Łopatka

AKTUALIZACJA

Mecz Okręgowego Pucharu Polski z Ostrovią II został przełożony na prośbę drużyny z Ostrowa Wielkopolskiego. Nowy termin: 19 września, 17.00. Stadion w Szczurach.