› Aktualności
06:35 / 06.02.2019

Rolnicy jadą na Warszawę. Przejdą w kondukcie żałobnym

Rolnicy jadą na Warszawę. Przejdą w kondukcie żałobnym

fot. Renata Strózik

Około 300 rolników z powiatów jarocińskiego i średzkiego jest w drodze do Warszawy.

 

 

Jadą protestować do stolicy przeciwko aktualnej sytuacji w rolnictwie. „Oblężenie Warszawy" - tak Agrounia, która organizuje wokół siebie rolników, nazywa protest zaplanowany na dzisiaj (6 lutego) w Warszawie.
 

 

W powiecie jarocińskim nie ma koordynatora protestu. Nasi rolnicy na nowe powstanie chłopskie, bo tak nazywają swoją akcję, udają się z kolegami z powiatów ościennych krotoszyńskiego i średzkiego. Z tymi ostatnimi mają jechać gospodarze z Mieszkowa, Lgowa.

 

- O godzinie 9.30 uczestnicy powstania z Wielkopolski zbierają się pod Pałacem Kultury i Nauki. Tam utworzymy kondukt żałobny i na czele z trumną przejdziemy pod Pałac Prezydencki, gdzie o godzinie 10.00 rozpocznie się nasza manifestacja - mówi Filip Pawlik, koordynator akcji z powiatu średzkiego.

 

 

Szacuje, że z Wielkopolski w Warszawie pojawi się około 1.000 osób.

 

Wśród postulatów rolników znalazły się zmiana organizacji handlu w Polsce, a także zmiany w prowadzeniu polityki międzynarodowej tak, aby uwzględniała interes polskich gospodarstw rodzinnych.

Więcej na temat protestu w Warszawie [ZOBACZ TUTAJ]   

Wcześniej rolnicy skupieni wokół Agrounii protestowali na drogach. Gospodarze z powiatu średzkiego i jarocińskiego wyszli na drogę krajową nr 11 [ZOBACZ TUTAJ]

 

11 stycznia protestowali między innymi w Nowym Mieście [ZOBACZ TUTAJ]

 

Rolnicy nie są jedyną grupą zawodową, która protestuje. Do strajku przygotowują się nauczyciele [ZOBACZ TUTAJ]

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.  

Redakcja

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%