› Aktualności
09:01 / 11.01.2019

Rolnicy wychodzą na drogi. Czy będzie zablokowana krajowa 11?

 Rolnicy wychodzą na drogi. Czy będzie zablokowana krajowa 11?

fot. www.wiescirolnicze.pl

 - 11 stycznia (dzisiaj, w piatek) nastąpi mobilizacja środowiska rolniczego W całym kraju pokazujemy sobie nawzajem, że jesteśmy. Spotykamy się na ulicach, drogach, placach. Pieszo, autami, traktorami. Ważne, żebyśmy zaczęli się liczyć i widzieli że jest nas siła - wtedy i z nami będą się liczyć - czytamy na fanpage Agrouni, która organizuje protesty rolnicze.

 

Najprawdopodobniej rolnicy pojawią się na moście w Nowym Mieście.

 - Będziemy w kilkudziesięciu miejscach w całej Polsce. Czy to będzie most w Nowym Mieście? Zobaczymy. Nie jest to do końca potwierdzone, czy to będzie Nowe Miasto, czy Koszuty - mówi Filip Pawlik, koordynator Agrouni na terenie powiatu średzkiego.

Rolnicy chcą zaprotestować przeciwko napływowi żywności z zagranicy. Domagają się jej kontroli oraz rozliczenia związków rolniczych i izb rolniczych z przekazywanych środków.

- Wczoraj miały się odbyć rozmowy Agrouni z ministrem rolnictwa, a ostatecznie zostały przełożone na 25 stycznia i dlatego nasze stanowisko jest takie, aby wyjść na drogi. Przepraszamy kierowców i przewoźników za utrudnienia, ale my nie mamy gdzie protestować. Akcje w Warszawie nic nie dają - dodaje koordynator

O proteście wie już średzka policja.

- Mamy informację, że o godzinie 10.00 rolnicy mają się spotkać na moście w Nowym Mieście. Jeżeli zablokują drogę, to my zorganizujemy objazdy - wyjaśnia asp. Michał Szymurski z KPP w Środzie Wielkopolskiej.

 

[AKTUALIZACJA 10:30]


Rolnicy  zgromadzili się na parkingu przy moście w Nowym Mieście. - Na godzinę 11.00 planujemy przejazd traktorami z Nowego Miasta do Koszut. Ruch zostanie spowolniony, ale nam nie chodzi o to, aby utrudniać życie innym uczestnikom ruchu kołowego  - mówi koordynator protestu.      

 

 

    Podobny protest odbył się pod koniec marca ubiegłego roku w Koszutach [ZOBACZ TUTAJ]

 

[AKTUALIZACJA 11:16]

Tak wygląda w tej chwili rolnicza akcja na drodze krajowej w powiecie gostyńskim.

0
2
oceń tekst 2 głosów 0%

Zdjęcia ilość zdjęć 4