› Aktualności
10:33 / 06.12.2018

Rosną mury przy Zacisznej. Co się tam buduje?

Rosną mury przy Zacisznej. Co się tam buduje?

fot. Materiały informacyjne UM Jarocin

Ulice Zaciszna i Przemysłowa w Jarocinie cieszą się ostatnio dużym zainteresowaniem, zwłaszcza tych, którzy szukają miejsca na siedzibę swojej firmy i na rozkręcenie biznesu. Ale okazuje się, że nie tylko.

 

R E K L A M A

Budowę przy ulicy Zacisznej prowadzi bowiem Jarocińskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego. Projekt zakłada powstanie mieszkań chronionych. Dom z takimi mieszkaniami już tam funkcjonuje od 10 lat. To, co robi JTBS to rozbudowa istniejącego obiektu.

 

Plan zakłada powstanie dziesięciu dodatkowych mieszkań chronionych. Będą się do nich mogły wprowadzić osoby, które mają orzeczenie o niepełnosprawności i są w trudnej sytuacji materialnej oraz rodzinnej.

 

Na liście oczekujących jest ich kilkanaście. Dom z mieszkaniami chronionymi funkcjonuje od 2008 roku. Obecnie mieszka tam 27 osób.

 

 

Zdaniem Igora Armina, dyrektora Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jarocinie, zapotrzebowanie na takie mieszkania jest coraz większe. Dlatego podjęto decyzję o rozbudowie budynku przy ulicy Zacisznej.

 

 

Na piętrze znajdą się dodatkowe mieszkania. Z kolei na parterze swoją siedzibę będzie miał Środowiskowy Dom Samopomocy, który w tej chwili mieści się w jarocińskim MGOPS-ie przy ulicy Wrocławskiej.

 

W nowej części będzie także duża sala rehabilitacyjna, z której będą korzystali mieszkańcy domu oraz uczestnicy ŚDS-u. Przewidziany jest również gabinet lekarza rodzinnego i pielęgniarki. Na tyłach budynku zostanie urządzony ogródek i część rekreacyjna.

 

Ci, którzy chcieliby zamieszkać w mieszkaniu chronionym powinni złożyć wniosek w jarocińskim ośrodku pomocy społecznej. - Ja tylko zwalnia się miejsce, jest od razu zajmowane - przyznaje dyrektor placówki.

 

Prace przy rozbudowie mieszkań chronionych w Jarocinie rozpoczęły się w lipcu. Przewidywany termin ich zakończenia to sierpień przyszłego roku. Wykonawcą jest firma Hadrzyński z Kotlina. Dwukondygnacyjny budynek, który powstaje, będzie miał około 600 m2 powierzchni.

 

R E K L A M A
0
0
oceń tekst 0 głosów 0%
R E K L A M A