› Aktualności
16:36 / 04.01.2019

Rozpoczął się pierwszy weekend nowego roku. Nie macie planów? ZOBACZCIE tutaj

Rozpoczął się pierwszy weekend nowego roku. Nie macie planów? ZOBACZCIE tutaj

fot. Archiwum/Lidia Sokowicz

Jarocin. Magnuszewice. Jaraczewo. Orszak Trzech Króli. Koncert Andre Rieu. Kolędy. Snutki. Zespół Szkół Społecznych. Spotkanie z biskupem. JOK. Kino "Echo". Repertuar. Zabawy karnawałowe.

 

 

 

Wspólne kolędowanie z przedstawieniem jasełkowym - 5 stycznia, godz. 12.00, JOK, na świąteczne spotkanie do JOK-u zaprasza Zespół Szkół Społecznych.

Noworoczne spotkanie z biskupem - 5 stycznia, godz. 16.00 - msza św. w kościele św. Marcina, a po niej spotkanie opłatkowe w ratuszu

Występ Zespołu Folklorystycznego "Snutki" z Potarzycy - 6 stycznia, kościół Chrystusa Króla po mszy św. o godz. 12.15

 

Magnuszewice - Orszak Trzech Króli - 6 stycznia, godz.10.30

W święto Objawienia Pańskiego jako pierwsi w Orszaku Trzech Króli wyruszą uczniowie Szkoły Podstawowej w Magnuszewicach wraz z wiernymi z miejscowej parafii. Tutaj barwny korowód zostanie zorganizowany po raz drugi. Uczestnicy wyruszą o godz. 10.30 z boiska szkolnego do kościoła na mszę św. W programie niedzielnych uroczystości zaplanowano również jasełka oraz wspólne kolędowanie.

 

Jarocin - Orszak Trzech Króli - 6 stycznia, godz. 14.00

W Jarocinie Orszak Trzech Króli połączony będzie z 8. Jarocińskim Kolędowaniem. Od godz. 13.45 przy kościele Chrystusa Króla rozdawane będą korony i śpiewniki. Orszak jak co roku porowadzą trzej królowie wraz z kapelą Zespołu Folklorystycznego „Snutki” z Potarzycy. O godz. 14.00 głos zabierze ksiądz kanonik Rafał Sobieraj, proboszcz parafii Chrystusa Króla w Jarocinie. Po krótkim słowie wstępu grupa wyruszy ulicami Paderewskiego, Wrocławską, Hallera i Śródmiejską na Rynek. Tam na scenie zaprezentują się kolędnicy z jarocińskich przedszkoli, parafialne schole oraz zespoły i szkoły muzyczne. W trakcie kolędowania będzie można skorzystać ze słodkiego poczęstunku oraz ciepłych napojów. Atrakcją będzie żywy żłóbek.

 

Jaraczewo - Orszak Trzech Króli - 6 stycznia, godz. 15.00

Gminny Ośrodek Kultury w Jaraczewie po raz pierwszy włącza się w ogólnopolską akcję pod hasłem „Orszak Trzech Króli”. Na godz. 15.00 zaplanowano zbiórkę uczestników na targowisku miejskim. Dziesięć minut później grupa przejdzie ulicami Kolejową i Jarocińską do parku. Tam na wszystkich czekać będzie m.in. gorący posiłek, zabawy animacyjne i słodkie upominki dla dzieci. Przewidziano nawet wizytę św. Mikołaja oraz występ Pawła Bączkowskiego. Od godz. 15.30 na scenie trwać będą występy różnych grup kolędników. Na finał, o godz. 17.00 odpalone zostaną fajerwerki.

Koncert Andre Rieu - 6 stycznia, godz. 17.30 i 20.00, kino "Echo", bilety - 25 zł (normalny) i 20 zł ulgowy

Jarocińskie kino „Echo” zaprasza w niedzielę 6 stycznia na retransmisję koncertu karnawałowego z Sydney w wykonaniu króla walca - Andre Rieu i Orkiestry Johanna Straussa. Majestatyczny Sydney Town Hall zapewni piękną oprawę dla tego wyjątkowego, pierwszego koncertu karnawałowego, w którym André Rieu wystąpi ze swoją ukochaną Orkiestrą Johanna Straussa, z którą pracuje od ponad 30 lat. To ma być spektakularny świąteczny koncert, pełen przebojów muzyki klasycznej i popularnej. Początek pierwszego seansu o godz. 17.30, a drugiego o godz. 20.00. Bilety w cenie 25 zł (normalny) i 20 zł (ulgowy) można nabyć w kasie kina „Echo”.

 

ZA TYDZIEŃ:

W niedzielę 13 stycznia już po raz 27. odbędzie się finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na Ziemi Jarocińskiej zarejestrowało się osiem sztabów: trzy w gminie Jarocin, po dwa w gminie Kotlin i Żerków oraz jeden w Nowym Mieście. Zbierane w tym roku pieniądze zostaną przeznaczone na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Kwestować będą m.in. uczniowie, harcerze, dorośli i dzieci. Koncerty odbędą się w JOK-u, w auli Szkoły Podstawowej w Żerkowie, w Gminnym Ośrodku Kultury w Nowym Mieście, w Domu Kultury w Kotlinie oraz Szkole Podstawowej w Dobieszczyznie.

 

 

A MOŻE BY TAK NA ZABAWĘ KARNAWAŁOWĄ?

Koło nr 2 Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów organizuje we wtorek 15 stycznia karnawałowy wieczorek taneczny w restauracji „Klubowa”. Początek o godz. 18.00. Koszt udziału wynosi 45 zł. Zapisy pod nr. tel. 661/362-436 lub 518/939-325.

 

 

Rada sołecka i Koło Gospodyń Wiejskich w Panience zapraszają w sobotę 19 stycznia na zabawę karnawałową z zespołem „Adex”. Początek o godz. 19.00. Bilety w cenie 160 zł od pary można zarezerwować u sołtysa - tel. (62) 740-95-23.

 

 

Koło Gospodyń Wiejskich w Łobzowcu zaprasza na wieczorek karnawałowy, który odbędzie się w sobotę 19 stycznia w miejscowej sali wiejskiej. Początek o godz. 19.00 Do tańca przygrywać będzie zespół „A-TO-MY”. Cena biletu 170 zł od pary (z pełną konsumpcją). Podczas zabawy będzie loteria fantowa. Bilety można zarezerwować pod nr. tel. 514/677-670.

 

Żerkowskie koło Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów zaprasza na zabawę z okazji Dnia Babci i Dziadka połączoną z balem przebierańców. Impreza odbędzie się 29 stycznia, w sali MCT w Żerkowie (blok D). Początek o godz. 15.00. Odpłatność dla członków - 35 zł. dla sympatyków - 40 zł. Zapisy przyjmowane będą do 23 stycznia. Biuro koła (ul. Mickiewicza 6, Żerków) czynne jest w każdą środę w godz. 9.00-11.30.

 

Sołtys i rada sołecka Stęgoszy zapraszają w sobotę 2 lutego do sali wiejskiej na „czarno-białą” zabawę karnawałową. Początek o godz. 19.00. Do tańca przygrywać będzie zespół „Czilaut”. Koszt udziału wynosi 150 zł od pary. Rezerwacje przyjmowane są pod nr. tel. 601/210-680. Termin zgłoszeń upływa 27 stycznia.

 

W sobotę 9 lutego Koło Gospodyń Wiejskich w Łowęcicach organizuje zabawę karnawałową na sali wiejskiej w Wojciechowie. Początek o godz. 19.00. Do tańca będzie przygrywał zespół „Alex”. Wstęp kosztuje 140 zł od pary. W cenie biletu obiad, ciasto, zimny bufet oraz kolacja. Organizatorzy zapewniają dobrą zabawę i dodatkowe atrakcje, między innymi loterię fantową oraz konkursy. Bilety można nabywać pod nr. tel. 603/224-948.

 

Oddział rejonowy Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Jarocinie organizuje we wtorek 12 lutego karnawałowy wieczorek taneczny. Początek o godz. 18.00 w restauracji „Klubowa”. Koszt udziału wynosi 45 zł. Zapisy pod nr. tel. 601/914-209 lub 602/385-272.

 

REPERTUAR KINA 'ECHO":

„ZIMNA WOJNA” (seans z napisami)

reż. Paweł Pawlikowski

Historia wielkiej i trudnej miłości dwojga ludzi, którzy nie potrafią być ze sobą i jednocześnie nie mogą bez siebie żyć. W tle wydarzenia zimnej wojny lat 50. w Polsce, Berlinie, Jugosławii i Paryżu.

5 stycznia, godz. 18.30

 

„PECH TO NIE GRZECH”

reż. Ryszard Zatorski

Odnosząca sukcesy bizneswoman - Natalia nie ma szczęścia w miłości i z powodu pecha nie lubi poddawać się romantycznym uniesieniom. Wszystko zmienia się, gdy pewnego dnia staje się świadkiem zawarcia niezwykłego zakładu.

4 stycznia, godz. 19.00

5 stycznia, godz. 20.00

6 stycznia, godz. 20.30

7-9 stycznia, godz. 19.00

10 stycznia, godz. 21.00

 

„KRÓLOWA ŚNIEGU: PO DRUGIEJ STRONIE LUSTRA”

reż. Robert Lence, Aleksey Tsitsilin

Gerda jest jedną z niewielu osób pozbawionych magicznych zdolności. Żeby ocalić rodziców i brata, dziewczynka będzie musiała zdobyć pewien legendarny przedmiot. Jedyną osobą, która może jej pomóc w niebezpiecznej misji jest Królowa Śniegu.

4 stycznia, godz. 17.00

5-6 stycznia, godz. 16.00

7-10 stycznia, godz. 17.00

 

 

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%