› Aktualności
11:26 / 26.08.2018

Rusza rządowy program "Czyste powietrze". JAK DOSTAĆ PIENIĄDZE?

Rusza rządowy program

fot. Unsplash

Rusza rządowy program "Czyste powietrze" mający na celu walkę ze smogiem w Polsce. Można zyskać nawet 53 tys. zł dofinansowania na wymianę ogrzewania na gazowe, elektryczne lub węglowe albo termomodernizację budynku.

 

R E K L A M A

 

 

Już we wrześniu ruszy przyjmowanie wniosków o rządowe dopłaty do wymiany kotłów w ramach programu "Czyste powietrze". W ramach dofinansowania można dostać do 53 tys. zł.

 

Program ma być odpowiedzią na coraz gorszy stan powietrza w całym kraju. Skierowany jest do właścicieli domów jednorodzinnych, a także osób dopiero planujących budowę domu. Realizacja programu potrwa dziesięć lat, a jego łączny budżet wyniesie 103 mld zł.

 

Wymianie podlegają kotły gazowe kondensacyjne, system ogrzewania elektrycznego, kotły na paliwo stałe (spełniające założenia programu), węzły cieplne i pompy ciepła. Z kolei prace termomodernizacyjne polegać będą m.in na dociepleniu przegród zewnętrznych i wewnętrznych budynku oraz wymianie i montażu stolarki zewnętrznej.

 

W ramach programu możliwy będzie również zakup i montaż kolektorów słonecznych oraz mikroinstalacji fotowoltaicznej, jednakże ta opcja możliwa będzie wyłącznie w formie pożyczek.

 

Wysokość wsparcia dotacyjnego w ramach programu zostanie uzależniona od kwoty miesięcznego dochodu przypadającego na 1 osobę w gospodarstwie domowym. 

 

Wzór wniosków można uzyskać na stronach internetowych: NFOŚiGW oraz WFOŚ. Uzupełnione wnioski należy składać w Banku Ochrony Środowiska bądź w Wojewódzkich Funduszach Ochrony Środowiska od września 2018 r. 

 

Szczegółowe informacje dotyczące programu "Czyste powietrze" znajdują się w grafice dołączonej do galerii artykułu. 

 

 

R E K L A M A
1
0
oceń tekst 1 głosów 100%
R E K L A M A

Zdjęcia ilość zdjęć 1