› Aktualności
14:40 / 20.11.2018

Sam siebie zgłosił i dostał tylko jeden głos [WIDEO, LIVE]

Sam siebie zgłosił i dostał tylko jeden głos [WIDEO, LIVE]

fot. Elżbieta Rzepczyk

Wybory samorządowe 2018. Wybory. Kandydaci w wyborach. Wybory w Jarocinie. Wybory w Jaraczewie. Wybory w Kotlinie. Wybory w Nowym Mieście nad Wartą. Wybory w Żerkowie.

 

Za nami pierwsza sesja Rady Miasta i Gminy Jaraczewo [ZOBACZ TUTAJ]

 

W radzie podzielono najważniejsze stanowiska. Przewodniczącym jednogłośnie został Roman Matuszak z KWW Przymierze Samorządowe, z którego startował burmistrz Dariusz Strugała.

 

Głosowanie nad wiceprzewodniczącym potwierdziło podział w jaraczewskim PSL-u, po tym jak ludowcy wystawili swojego kandydata na burmistrza Jaraczewa - Romana Dworzyńskiego {ZOBACZ TUTAJ.

 

Na zastępcę przewodniczącego zaproponowano Tadeusza Perę z Prawa i Sprawiedliwości. Drugim był Roman Dworzyński, który sam zgłosił swoją kandydaturę. W tym głosowaniu oddano 14 ważnych głosów. Jeden był nieważny.

 

Za Tadeuszem Perą opowiedziało się 12 radnych, za Romanem Dworzyńskim - jeden. Również jedna osoba wstrzymała się od głosu. Oba głosowania były tajnie. Ludowcy mają w radzie cztery mandaty.

 

 

Na sesji pojawił się także były przewodniczący Roman Skrzypczak.

- Gratuluję panu przewodniczącemu i zastępcy. Myślę, że ta praca, którą zaczynałem, będzie kontynuowana. Również chcę pogratulować mojemu przyjacielowi panu burmistrzowi kolejnej kadencji. Myślę, że będzie tak owocna, jak dotychczasowe - stwierdził Roman Skrzypczak.

Wcześniej radni i burmistrz złożyli ślubowanie.

 

 

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%