› Aktualności
17:32 / 06.09.2019

Sanepid: Bakterie coli w połowie gminy

Sanepid: Bakterie coli w połowie gminy

Ważny komunikat wydał dzisiaj Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Jarocinie.

 

R E K L A M AMOBI - Fundacja-procent

 

Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Jarocinie na podstawie przeprowadzonych badań kontrolnych informuje, że jakość wody z wodociągu w Jaraczewie odbiega od wymagań obowiązującego rozporządzenia ministra zdrowia z uwagi na obecność bakterii coli.

 

Z wodociągu w Jaraczewie zaopatrywani w wodę są mieszkańcy; Jaraczewa, Goli, Łobza, Łobzowca, Łukaszewa, Wojciechowa i Niedźwiad.

 

 

Woda nadaje się do spożycia tylko po przegotowaniu. Zaleca się, aby niemowlęta i dzieci do 3. roku życia spożywały wodę butelkową. Z uwagi na prowadzoną dezynfekcję może nastąpić pogorszenie smaku i zapachu ze względu na zwiększoną zawartość chloru w wodzie - czytamy w komunikacje jarocińskiego sanepidu.

 Dyrektor Komunalnego Zakładu Budżetowego w Jaraczewie zapewnia, że aktualnie trwają działania mające na celu wyjaśnienie przyczyn pogorszenia jakości wody. Jednocześnie uspakaja.

 

- Bakterie coli wykryto tylko w dwóch punktach Goli i Niedźwiadach a komunikat sanepidu obejmuje całą sieć. Chlorujemy intensywnie sieć. Ponowna kontrola będzie przeprowadzona w poniedziałek – wyjaśnia Zenon Marciniak, dyrektor Komunalnego Zakładu Budżetowego w Jaraczewie.

 

Będziemy sprawdzać wszystkie gospodarstwa domowe na odcinku Gola- Niedźwiady - dodaje szef KZB.

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.

 

4
0
oceń tekst 4 głosów 100%
R E K L A M AStimi Stihl MOBI 01_2020