Siatkarz Jarocin – Barycz Janków Przygodzki: porażka po tie-breaku

Siatkarz Jarocin – Barycz Janków Przygodzki: porażka po tie-breaku - Zdjęcie główne

W sobotnim hicie III ligi siatkówki kobiet Siatkarz Jarocin przegrał na własnym parkiecie z Baryczą Janków Przygodzki 2:3 (16, -21, 17, -15, 11).

Mecz Siatkarza z Baryczą był starciem dwóch niepokonanych dotąd drużyn w grupie 2 III ligi. Jarocinianki wygrały trzy poprzednie spotkania w stosunku 3:0. Z kolei ekipa z Jankowa Przygodzkiego rozegrała dwa mecze, także wygrane w trzech partiach.

Pierwszy set nie był udany dla gospodyń. Zdecydowanie lepiej wyglądał zespół Baryczy, który stosunkowo szybko objął kilkupunktowe prowadzenie, które w drugiej fazie partii zdołał powiększyć. Goście wygrali 25:16. Zdecydowanie lepiej wyglądał drugi set w wykonaniu podopiecznych Michała Sorka. Po wyrównanym początku, Jarocinianki wypracowały 6-punktowe prowadzenie. W końcówce lepiej znów zagrały siatkarki z Baryczy, które doszły gospodynie na punkt. To jednak nie przeszkodziło Siatkarzowi w zwycięstwie 25:21.

Również w trzeciej partii lepiej początkowo wyglądały Jarocinianki. Prowadziły 13:10, ale wówczas zanotowały fatalną serię dwunastu punktów z rzędu zdobytych przez siatkarki z Jankowa Przygodzkiego. Gospodyniom nie udało się odwrócić losów seta, który padł łupem Baryczy – 25:17. Początek czwartej odsłony spotkania znów należał do Siatkarza, który tym razem przypilnował wyniku i nie wpadł w tak dużą dziurę punktową jak w poprzedniej partii. Zdarzył się przestój i strata połowy przewagi – z 14:5 zrobiło się 15:11 – ale po chwilowych problemach Jarocinianki odżyły i wygrały 25:15.

Decydujący okazał się tie-break. Po remisowych pierwszych piłkach, od wyniku 2:2 goście zdobyli cztery oczka z rzędu. Na zmianie stron ta różnica się utrzymywała. Siatkarz na drugiej połowie początkowo czuł się lepiej i zniwelował straty do punktu, ale po chwili znów pojawiły się niepotrzebne błędy, które wykorzystała ekipa Baryczy, wygrywając decydującego seta 15:11 i cały mecz 3:2. Liderem tabeli pozostaje Siatkarz, ale mając na uwadze zaległe spotkanie Baryczy z MLKS-em Orlik Miłosław, po jego rozegraniu najprawdopodobniej Jarocinianki będą miały punkt straty do drużyny z Jankowa Przygodzkiego. Wszystko wskazuje na to, że o 1. miejscu w grupie zdecyduje rewanżowe spotkanie między tymi zespołami.

Już za tydzień Siatkarz rozpocznie rundę rewanżową. W sobotę, 17 listopada Jarocinianki zmierzą się na wyjeździe z MKS MOS Turek. W kolejnych tygodniach Siatkarza czekają spotkania z MLKS Orlik Miłosław (1 grudnia), KTPS Konin (5 stycznia) i Baryczą Janków Przygodzki (2 lutego). Wszystkie spotkania na wyjazdach.

Siatkarz Jarocin: Zuzanna Tyl, Anna Bednarek, Amelia Grzech, Julia Kita, Julia Misiak, Julia Marciniak, Agnieszka Becela (libero) oraz Zuzanna Malinowska, Martyna Kujawa, Aneta Bartkowiak