Siatkarze ZS 5 Jarocin na 4. miejscu w Wielkopolsce (ZDJĘCIA)

Siatkarze ZS 5 Jarocin na 4. miejscu w Wielkopolsce (ZDJĘCIA) - Zdjęcie główne

W środę, 3 kwietnia w Krotoszynie odbył się finał wojewódzki Igrzysk Dzieci w siatkówce chłopców. Tuż za podium uplasowali się zawodnicy Zespołu Szkół nr 5 w Jarocinie.

ZS 5 Jarocin 14 marca wywalczył awans do finału wojewódzkiego Igrzysk Dzieci w siatkówce chłopców, wygrywając finał rejonu Poznań-Wschód. W środę, 3 kwietnia w Krotoszynie podczas finału wojewódzkiego spotkało się siedmiu zwycięzców turniejów rejonowych oraz gospodarz, którym była Szkoła Podstawowa nr 8 w Krotoszynie.

Jarociniacy trafili do grupy B z SP 7 Krotoszyn, SP 6 Piła i SP 2 Nowy Tomyśl. W grupie A oprócz gospodarzy znaleźli się także SP 29 Poznań, SP 1 Turek i SP 9 Leszno. Do walki o medale awansowały dwa najlepsze zespoły z obu grup. Podopieczni Grzegorza Gałuszki rozpoczęli turniej od wygranego pojedynku 2:1 z SP 6 Piła. W drugiej kolejce – mimo 6-punktowej przewagi w pierwszym secie – musieli uznać wyższość SP 7 Krotoszyn, przegrywając 0:2. W ostatnim meczu grupowym udało się – nie bez problemów – pokonać SP 2 Nowy Tomyśl 2:1. Jednak losy awansu rozstrzygały się w pojedynku SP 7 Krotoszyn z SP 6 Piła. Po tie-breaku górą byli Ci pierwsi, dzięki czemu ZS 5 Jarocin awansował do półfinału z 2. miejsca.

W 1/2 finału Jarociniacy spotkali się z SP 29 Poznań. Ekipa ze stolicy Wielkopolski wygrała w dwóch setach, głównie ze względu na nierówną grę zawodników ZS 5. W pojedynku o brąz podopieczni Grzegorza Gałuszki ponownie zmierzyli się z SP 7 Krotoszyn i po słabym pierwszym secie oraz granym zrywami drugim górą byli siatkarze z Krotoszyna, którzy wygrali 2:0. W turnieju triumfowała SP 29 Poznań przez SP 8 Krotoszyn. Przed rokiem ZS 5 Jarocin wywalczył w finale wojewódzkim brązowe medale.