› Aktualności
18:41 / 31.10.2015

Skarbnik, dyrektor, skarbnik. Teraz w Środzie Wlkp.

 Skarbnik, dyrektor, skarbnik. Teraz w Środzie Wlkp.

fot. Lidia Sokowicz

Były wieloletni skarbnik gminy Jarocin i były dyrektor Wydziału Oświaty Starostwa Powiatowego w Jarocinie Michał Żabiński został skarbnikiem powiatowym w Środzie Wlkp.

R E K L A M A

Żabiński wygrał konkurs ogłoszony przez starostę średzkiego, który od sierpnia tego roku bezskutecznie poszukiwał szefa finansów powiatowych.  

Rada powiatu średzkiego, na wniosek starosty, powołała w tym tygodniu Żabińskiego na stanowisko. W uzasadnieniu uchwały czytamy między innymi. „Kandydatem starosty na skarbnika jest Michał Żabiński - absolwent Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu na kierunku Finanse i Bankowość. Ponadto (…) ukończył studia podyplomowe - Wycena Nieruchomości w Wyższej Szkole Gospodarowania Nieruchomościami w Warszawie oraz Akademia Liderów Samorządowych w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu. Posiada także dyplom Ministra Skarbu Państwa złożenia egzaminu na kandydatów na członków rad nadzorczych w spółkach Skarbu Państwa. Posiada wieloletnią praktykę zawodową (…). Spełnia wszystkie formalne kryteria wymagane prawem do powołania na stanowisko skarbnika powiatu średzkiego.”

Żabiński odszedł z jarocińskiego starostwa na początku roku, kiedy w urzędzie przeprowadzano reorganizację. Urzędnicza karierę zaczynał kilkanaście lat temu w wydziale finansów jarocińskiego magistratu. Przez lata był skarbnikiem kojarzonym z Ziemią Jarocińską. Dlatego wiele osób obstawiało, że po powrocie do władzy burmistrza Adama Pawlickiego, znów obejmie dawne stanowisko.  - Praca w Środzie Wielkopolskiej jest dla mnie kolejnym, ważnym etapem rozwoju osobistego i zawodowego. Inspiracją do poszukiwań rozwiązań. Poszerzeniem perspektywy. Nowym doświadczeniem – mówi Żabiński pytany o powody podjęcia pracy w sąsiednim powiecie.

Nowy skarbnik  znany jest w Jarocinie nie tylko jako specjalista od publicznych finansów. Z powodzeniem współtworzył grupę rekonstrukcyjną Powstańców Wielkopolskich w Mieszkowie, a ostatnio stowarzyszenie Jedność. 
 

R E K L A M A
4
5
oceń tekst 9 głosów 44%
R E K L A M A

Powiązane artykuły