› kultura i rozrywka
15:09 / 08.01.2014

Skarga na władze w czasie opłatka

Skarga na władze w czasie opłatka
Biskup senior Stanisław Napierała w pierwszą niedzielę stycznia podzielił się opłatkiem z władzami samorządowymi i mieszkańcami Jarocina. Ordynariusz diecezji kaliskiej - ksiądz biskup Edward Janiak nie przyjechał z powodu poważnej choroby i konieczności podjęcia intensywnej kuracji.

Noworoczne spotkanie poprzedziła msza św. w kościele św. Marcina. Biskup Stanisław Napierała, wchodząc do sali sesyjnej ratusza, stwierdził, że na przekór nowym trendom promowanym przez papieża Franciszka nie przywita się słowami „dzień dobry”, ale tradycyjnym „Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus”. Podziękował za zorganizowanie kolejnego spotkania opłatkowego i poprosił, aby również w przyszłości zachować tę tradycję. Pochwalił też wygląd centrum miasta. W prezencie od władz otrzymał zegar. - To bardzo znaczący prezent, bardzo korespondujący z moim wiekiem. Pamiętaj o czasie, kontroluj go, bo nie wiesz, ile ci go zostało - stwierdził hierarcha.

R E K L A M A

Podczas uroczystości w ratuszu głos niespodziewanie zabrał Jacek Andrzejewski, który 15 sierpnia zeszłego roku przygotował spektakl poświęcony ofiarom katastrofy smoleńskiej. Wręczył biskupowi bukiet róż w barwach narodowych. Na koniec zaapelował do władz, żeby "nie znieprawiać ducha jego narodu".  

Szerzej o spotkaniu w kolejnym wydaniu "Gazety Jarocińskiej".
(ls)

R E K L A M A
0
0
oceń tekst 0 głosów 0%
R E K L A M A