› Wybory
15:09 / 03.10.2018

SLD idzie do wyborów z Nowoczesną. Na konferencji pokazali "jedynki"

SLD idzie do wyborów z Nowoczesną. Na konferencji pokazali

fot. Lidia Sokowicz

WYBORY SAMORZĄDOWE 2018. Wybory 2018. Wybory władz lokalnych 2018. Kandydaci w wyborach samorządowych 2018. Wybory w Jarocinie. Wybory w Żerkowie. Wybory w Jaraczewie. Wybory w Kotlinie. Wybory w Nowym Mieście. Komitety wyborcze.

 

Podczas pierwszej konferencji Komitetu Wyborczego SLD Lewica Razem zaprezentowano kandydatów z pierwszych miejsc list do powiatu i gminy Jarocin, a także poinformowano o porozumieniu podpisanym z Nowoczesną. 

 

- Przygotowania do podpisania porozumienia trwały od dobrych kilku tygodni. Spotykaliśmy się z kolegami z Nowoczesnej i omawialiśmy nasze działania, kandydatów. jważniejszą rzeczą był jednak program, wokół którego chcieliśmy się skupić - powiedział Tomasz Ochliński, przewodniczącego powiatowych struktur SLD.

- Połączył nas przede wszystkim wiek. To, że jesteśmy rówieśnikami. To, że mamy wspólny pogląd na wiele spraw, jeśli chodzi o samorząd. (...) A przede wszystkim chcemy pokazać, że chcemy się dogadywać, porozumiewać się, a nie wylewać na siebie hasła, które niczemu nie służą, a jedynie konfliktują, niepotrzebnie dzielą naszych mieszkańców.

Przewodniczący podkreślił, że z jego wiedzy wynika, że komitet ma najniższą średnią wieku kandydatów. Nie wystawili kandydata na burmistrza Jarocina, ponieważ go nie mają, a nie chcieli szukać na siłę. - Staraliśmy się, żeby wszystkie okręgi były „obsadzone”. Może nie udało nam się uzupełnić w takiej ilości, jakiej byśmy oczekiwali. (...) Co do naszego programu, to stawiamy na rozwój i w samorządzie będziemy wspierać te wszystkie inicjatywy, które będą do tego zmierzały. Będziemy wspierać działania na rzecz sportu, edukacji. Będziemy wspierać działania na rzecz rozwoju infrastruktury, budowy ścieżek rowerowych, budowy ścieżek pieszych. Będziemy również wspierać inicjatywy związane ze zdrowiem. Będziemy zabiegać o poprawę bytu seniorów. To taki ogólny zarys. Szczegółowy przedstawimy na kolejnej konferencji - wyjaśnił Tomasz Ochliński.      

7
7
oceń tekst 14 głosów 50%