› Aktualności
07:40 / 13.03.2019

„Solidarność” dołączyła do ZNP. Czy staną szkoły? Jutro pierwsze referenda strajkowe

„Solidarność” dołączyła do ZNP. Czy staną szkoły? Jutro pierwsze referenda strajkowe

fot. znp.edu.pl

Związkowcy z „Solidarności” połączyli siły z Związkiem Nauczycielstwa Polskiego.

 

R E K L A M A

- Do dyrektorów szkół wysłaliśmy informację, że wspólnie będziemy reprezentowali interesy pracowników, które są przedmiotem sporu zbiorowego - mówi Marek Blaszka, szef jaraczewskiego Związku Nauczycielstwa Polskiego.

 

 

W gminach Jaraczewo i Kotlin wszystkie szkoły weszły w spór zbiorowy z dyrektorami. Podobna sytuacja jest w placówkach oświatowych gminy Jarocin [ZOBACZ TUTAJ].Przypomnijmy związkowcy domaga się 1.000 zł podwyżki dla nauczycieli i pracowników oświaty ze spłatą od stycznia tego roku. Placówki mają stanąć w poniedziałek - 8 kwietnia.

 

Nauczyciele wstrzymają się od pracy do odwołania. Akcja zacznie się tuż przed egzaminem gimnazjalnym, który rozpocznie się 10 kwietnia. Teraz w szkołach muszą się odbyć referenda strajkowe. 

 

 W szkołach gminy Jaraczewo rozpoczną się jutro.

 

- W pierwszej kolejności będzie przeprowadzone w Jaraczewie, potem w Wojciechowie i Rusku. W piątek chcielibyśmy, aby zagłosowali nauczyciele, pracownicy obsługi oraz administacji z Noskowa i Góry - mówi  Marek Blaszka.

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.  

R E K L A M A
16
5
oceń tekst 21 głosów 76%
R E K L A M A