Sparta Jarocin Wicemistrzem I ligi rugby (ZDJĘCIA)

Sparta Jarocin Wicemistrzem I ligi rugby (ZDJĘCIA) - Zdjęcie główne

Sparta Jarocin przegrała w spotkaniu finałowym I ligi rugby w sezonie 2019 z Arką Rumia 21:22.

Lepiej spotkanie finałowe w Rumi rozpoczęli gospodarze, którzy w 10. minucie objęli prowadzenie. Arka przyłożenie zdobyła po akcji lewą stroną boiska i rozwiązaniu formacji mola. Chwilę później podwyższyli. Sparta potrzebowała dwa razy więcej czasu niż rywale na zdobycie pierwszych punktów w meczu. W 22. minucie również po akcji lewą stroną boiska przyłożenie zdobył Błażej Kalinowski. Tuż przed przerwą mieliśmy serię kopów na słupy po rzutach karnych. Najpierw na prowadzenie Spartę wyprowadził Kacper Włodarek, następnie powrócili na nie gospodarze, a tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę karnego spudłował Włodarek.

W drugiej połowie jednak bardzo szybko kopacz Sparty miał okazję do poprawki. W 43. minucie wykorzystał karnego i Sparta znów była na prowadzeniu. Udało się je powiększyć w 63. minucie, gdy zespół z Jarocina grał w przewadze po żółtej kartce dla zawodnika Arki. Przyłożenie zdobył Błażej Kalinowski, a podwyższył Kacper Włodarek. Jednak Arka się nie poddawała. W 67. minucie zdobyli przyłożenie po serii przegrupowań na lewym skrzydle, ale nie wykorzystali podwyższenia. Chwilę później znów celnie na słupy kopnął Kacper Włodarek z rzutu karnego. Niestety, chwilę przed końcem meczu Arka zdobyła przyłożenie tuż przy linii bocznej boiska. Z tak trudniej pozycji kopacz gospodarzy podwyższył i wyprowadził Arkę na prowadzenie 22:21. Sparcie nie udało się tej minimalnej straty odrobić.

Arka Rumia obroniła tytuł Mistrza I ligi, a Sparta ponownie zajęła 2. miejsce.