Sparta lepsza od Akademików (ZDJĘCIA)

Sparta lepsza od Akademików (ZDJĘCIA) - Zdjęcie główne

Sparta Jarocin pokonała 25:21 AZS AWF Warszawa w meczu 2. kolejki I ligi rugby.

Obie drużyny wygrały swoje mecze przed tygodniem na inaugurację sezonu. Jarociniacy pokonali Miedziowych Lubin, a Akademicy ze stolicy wygrali z Rugby Białystok.

Początek sobotniego meczu należał do Sparty, która już w 3. minucie objęła prowadzenie. Sędzia podyktował rzut karny dla gospodarzy, a na 3 punkty zamienił go Kacper Włodarek. Radość z prowadzenia była tylko chwilowa, bo w 8. minucie goście z Warszawy zdobyli przyłożenie i podwyższyli. Szybko odpowiedział Kacper Włodarek drugi raz celnie kopiąc z rzutu karnego. Wciąż na prowadzeniu byli Akademicy, ale zmieniło się to w 19. minucie. Tuż przy linii bocznej przyłożenie zdobył Łukasz Bobek. Nie udało się jednak podwyższyć z trudnej pozycji. Dziesięć minut później gospodarze ponownie kopali na słupy z karnego, ale tym razem niecelnie. W 34. minucie po raz drugi Jarociniacy zdobyli przyłożenie. Tym razem punkty wywalczył Piotr Matuszak, finalizując serię przegrupowań. Do przerwy było 16:7 dla Sparty.

Dość szybko po zmianie stron gospodarze podwyższyli prowadzenie po kolejnym wykorzystanym karnym Kacpra Włodarka. W 55. minucie Akademicy pokazali, że nie będą się poddawać. Po raz drugi w tym meczu wywalczyli 7 punktów, zdobywając przyłożenie i celnie kopiąc z podwyższenia. W kolejnym kwadransie gra była nieco spokojniejsza, ale obie drużyny popełniały sporo błędów. W 72. minucie kolejnego karnego wykorzystał Włodarek, ale goście błyskawicznie odpowiedzieli przyłożeniem i podwyższeniem, zbliżając się na punkt różnicy. Jednak ponownie odpowiedź przyszła z karnego, którego trafił Włodarek, zwiększając przewagę do czterech oczek. Akademicy z Warszawy w końcówce przez kilka minut próbowali sforsować obronę Sparty, ale popełnili błąd i mecz zakończył się wygraną podopiecznych Bartosza Włodarka 25:21.

Za dwa tygodnie Sparta zmierzy się w Warszawie z Legią.