Sparta pokonała Miedziowych w Lubinie (ZDJĘCIA)

Sparta pokonała Miedziowych w Lubinie (ZDJĘCIA) - Zdjęcie główne

Sparta Jarocin w niedzielę, 10 listopada pokonała w Lubinie Miedziowych 45:26 w meczu 6. kolejki I ligii rugby.

Spotkanie tylko przez pierwsze 10 minut było wyrównane. Przez kolejne pół godziny pierwszej połowy stroną dominującą była Sparta. Jarociniacy punktowanie rozpoczęli od wykorzystanego rzutu karnego przez Kacpra Włodarka. W 16. minucie podopiecznym Bartosza Włodarka udało się wywalczyć pierwsze przyłożenie. W polu punktowym znalazł się Maciej Brodzik. Na kolejne punkty nie trzeba było długo czekać. W 20., a następnie w 23. minucie przyłożenia wywalczyli Damian Tomczak i Piotr Matuszak. Kolejne minuty były spokojniejsze, ale w końcówce Sparta ponownie przyspieszyła. Jeszcze przed zmianą stron punkty zdobywali po raz drugi Brodzik oraz Krzysztof Ermanowicz.

W drugiej połowie Sparta straciła impet. W dużej mierze przez decyzje sędziowskie, które w pierwszej połowie krzywdziły Miedziowych, a w drugiej właśnie Spartę. W 44. minucie gospodarze wywalczyli pierwsze przyłożenie, a chwilę później żółtą kartką upomniany został Kacper Włodarek. To jednak nie zdeprymowało Sparty. W 52. minucie przyłożenie wywalczył Błażej Kalinowski, a nieobecnego Kacpra Włodarka przy podwyższeniu udanie zastąpił Bartosz Włodarek. W kolejnych akcjach tylko Lubinianie zdołali wywalczyć punkty. W sumie wywalczyli trzy przyłożenia i dwa podwyższenia. Ostatecznie Sparta utrzymała pewne zwycięstwo 45:26.

W sobotę, 16 listopada Sparta Jarocina rozegra ostatni mecz w 2019 roku. W stolicy rywalem będzie AZS AWF Warszawa. Początek o 14.00.