› Sport i rekreacja
11:25 / 05.04.2019

Sparta rozpoczyna sezon w I lidze. Legia na początek

Sparta rozpoczyna sezon w I lidze. Legia na początek

fot. Dawid Borucki/Archiwum

W sobotę, 6 kwietnia Sparta Jarocin rozpocznie sezon 2019 w rozgrywkach I ligi rugby. Na początek czeka ich pojedynek z Legią Warszawa. Spotkanie rozpocznie się o 15.00.

 

 

Jarociniacy przed rokiem zadebiutowali w I lidze rugby i spisali się bardzo dobrze, zdobywając wicemistrzostwo, ulegając tylko Arki Rumia. Teraz przed wszystkimi zespołami specyficzny sezon, bo trwający zaledwie pół roku. Polski Związek Rugby zdecydował się wrócić do systemu rozgrywkowego jesień-wiosna znanego z większości lig nie tylko w Polsce, ale i w Europie.

Sezon 2019 rozpocznie się w pierwszy weekend kwietnia, a zakończy w czerwcu. Przed Spartą pięć spotkań fazy zasadniczej, z czego trzy rozegrane zostaną w Jarocinie. Po rozgrywkach ligowych przyjdzie czas na fazę play-off. O możliwość awansu do Ekstraligi walczyć będą cztery zespoły, które spotkają się w półfinałach. Najlepsza drużyna I fazy zagra z czwartą, a druga z trzecią. Zwycięzcy zmierzą się w finale o prawo gry w barażach o Ekstraligę. Natomiast dwie najsłabsze drużyny zmierzą się w dwumeczu o utrzymanie w I lidze.

 

 

W meczach przygotowawczych Jarociniacy odnieśli dwa zwycięstwa: z Chaosem Poznań 40:0 i Watahą Zielona Góra 15:10 (przez nieporozumienie błędnie zapisane w ostatnim numerze Gazety Jarocińskiej jako porażki Sparty – przyp. red.), a także przegrali z Arką Gdynia 15:40. Sparta rozegrała także pojedynek z Budowlanymi Łódź, w którym nie był prowadzony zapis wyniku – spotkanie w formie meczu treningowego z przerwami dla trenerów i symulacjami stałych fragmentów gry.

Terminarz sezonu 2019:
Faza zasadnicza:
6 kwietnia (sobota): Sparta Jarocin – Legia Warszawa (godz. 15.00)
13-14 kwietnia: Arka Rumia – Sparta Jarocin
27 kwietnia (sobota): Sparta Jarocin – Alfa Bydgoszcz (godz. 15.00)
11 maja (sobota): Sparta Jarocin – Wataha Zielona Góra (godz. 15.00)

18-19 maja: AZS AWF Warszawa – Sparta Jarocin
Faza play-off:
1-2 czerwca: półfinały (1-4, 2-3) oraz pierwszy mecz o utrzymanie
15 czerwca (sobota): finał (zwycięzcy z półfinałów)
16 czerwca (niedziela): mecz o 3. miejsce (przegrani z półfinałów) oraz drugi mecz o utrzymanie
29-30 czerwca: baraż o awans z 10. zespołem Ekstraligi

W fazie play-off, gdzie rozgrywany będzie tylko jeden mecz, gospodarzem będzie zespół wyżej sklasyfikowany po fazie ligowej. Sparta swoje mecze w roli gospodarza rozgrywać będzie na boisku przy ul. Maratońskiej.

źródło: YouTube/GOOD SCRIPTS MEDIA

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%