Sparta z kolejnym zwycięstwem. Wataha rozgromiona w Jarocinie (ZDJĘCIA)

Sparta z kolejnym zwycięstwem. Wataha rozgromiona w Jarocinie (ZDJĘCIA) - Zdjęcie główne

Sparta Jarocin odniosła trzecie zwycięstwo w bieżącym sezonie I ligi rugby. Podopieczni Bartosza Włodarka w 4. kolejce pokonali 69:7 Watahę Zielona Góra.

Jarociniacy powrócili do ligowych zmagań po dwóch tygodniach. W poprzednim meczu Sparta pewnie pokonała Alfę Bydgoszcz.

W sobotę, 11 maja do Jarocina przyjechała Wataha Zielona Góra. Bardzo szybko Sparta objęła prowadzenie, wykorzystując błąd gości. Oskar Gibki przechwycił podanie Watahy i popędził w pole przyłożeń. Chwilę później z dogodnej pozycji podwyższył Kacper Włodarek. W 10. minucie kolejne punkty dla Sparty. Tym razem swoje pierwsze przyłożenie zaliczył Jan Krajka, który na lewym skrzydle minął rywali. Dwa kolejne przyłożenia to dzieło Bartosza Włodarka. W końcówce pierwszej połowy Spartanie 2-krotnie zameldowali się w polu punktowym Watahy. W 28. minucie drugie przyłożenie w meczu zdobył Krajka, a wynik do przerwy ustalił Maciej Brodzik. Po pierwszej połowie Sparta prowadziła 36:0, ponieważ Kacper Włodarek trafił trzy z sześciu prób podwyższeń.

Druga połowa to błyskawiczne kolejne punkty dla Sparty. Nie minęły dwie minuty po zmianie stron, a w polu punktowym zameldował się Jacek Idzikowski. Wysokie prowadzenie jednak nie zadowalało Sparty, która systematycznie dokładała kolejne punkty. W 49. minucie wynik podwyższył Błażej Kalinowski, a w 52. minucie po raz trzeci przyłożenie w sobotnie popołudnie zdobył Krajka. Później swoją chwilę szczęścia mieli goście, którzy w 58. minucie zdobyli przyłożenie i celnie kopnęli z podwyższenia mimo trudnej pozycji. Na kwadrans przed końcem meczu swoje przyłożenie zdobył dla Sparty Kacper Włodarek, który wykończył akcję po wygranym młynie z wrzutem Watahy. Natomiast tuż przed końcem spotkania po raz drugi przyłożenie zaliczył Jacek Idzikowski, ustalając wynik meczu na 69:7, ponieważ chwilę później kop Kacpra Włodarka został zablokowany przez zawodnika Watahy.

Za tydzień Spartę czeka ostatnie spotkanie fazy zasadniczej, którego stawką najprawdopodobniej będzie 2. miejsce w tabeli. Rywalem będzie AZS AWF Warszawa. Mecz odbędzie się w stolicy. Jarociniacy mają już zapewniony awans do fazy play-off, która rozpocznie się w pierwszy weekend czerwca.