Sparta zwycięska w Warszawie (ZDJĘCIA)

Sparta zwycięska w Warszawie (ZDJĘCIA) - Zdjęcie główne

Sparta Jarocin w meczu 3. kolejki I ligi rugby pokonała Legię Warszawa 49:12 i pozostaje jedynym niepokonanym zespołem w rozgrywkach.

Spotkanie rewelacyjnie rozpoczęło się dla Sparty Jarocin, która już w pierwszej akcji wywalczyła rzut karny. Celnym kopem na słupy popisał się Kacper Włodarek, wyprowadzając zespół na prowadzenie. Sparta poszła za ciosem i w 9. minucie po przegrupowaniach w polu punktowym zameldował się Daniel Jaworski. Po kwadransie było już 13:0. Po wznowieniu z autu przyłożenie wywalczył Maciej Brodzik. Niestety, 2-krotnie z podwyższenia pomylił się Kacper Włodarek. Trzecia próba była już udana, a umożliwił to Jan Krajka, zdobywając przyłożenie rajdem lewym skrzydłem. Jeszcze przed przerwą po szybkim rozegraniu rzutu karnego przyłożenie wywalczył po raz drugi Brodzik, ustalając wynik do przerwy na 25:0.

Drugą połowę ponownie udanie rozpoczęli Spartanie. Po wygranym młynie w polu punktowym Legii zameldował się Michał Soliński, a prowadzenie podwyższył Włodarek. Godzinę gry Sparta zwieńczyła kolejnymi dwoma przyłożeniami. Najpierw po aucie punkty zdobył Krzysztof Ermanowicz, a kilka chwil później świetnie zachował się Oskar Gibki, przechwytując podanie rywali i przykładając piłkę między słupami. Prowadzenie podwyższył kopacz Sparty. Ostatni kwadrans był słabszy w wykonaniu Sparty, która straciła dwa przyłożenia. Legia grała lepiej, ale to do Sparty należało ostatnie słowo. Sebastian Jakubiak w ostatniej akcji meczu ustalił wynik na 49:12.

W sobotę, 5 października Sparta podejmie w Jarocinie Watahę Zielona Góra. Początek o 14.00.