› Aktualności
08:30 / 28.03.2019

Spotkanie z posłem na temat autobusów [SONDA]

Spotkanie z posłem na temat autobusów [SONDA]

fot. Elżbieta Rzepczyk

Powiat jarociński, poseł, starosta, samorząd, spotkanie, "piatka Kaczyńskiego, 

 

W czwartek 28 marca w Starostwie Powiatowym o godz. 12.00 odbędzie się spotkanie z samorządowcami z terenu powiatu jarocińskiego na temat przywrócenia zlikwidowanych połączeń autobusowych w ramach „nowej piątki” Prawa i Sprawiedliwości, w spotkaniu weźmie udział poseł na Sejm RP – Jan Mosiński

 

Rozpoczynają się prace nad przygotowaniem ustawy dotyczącej funduszu rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej. Jego celem będzie dofinansowanie realizowanych przez samorządy przewozów autobusowych. Fundusz ma powstać jeszcze w tym roku.

 

 

Właśnie w tej sprawie odbędzie się spotkanie z udziałem posła Jana Mosińskiego, starosty Lidii Czechak oraz samorządowców z terenu powiatu jarocińskiego.

 

 

Od 2010 roku transport publiczny podlegał jednostkom samorządu terytorialnego. Niestety gminy nie organizowały go, ponieważ był on deficytowy. Doprowadziło to do sytuacji, że ponad 20 procent sołectw zostało odciętych od świata, a 13 milionów Polaków nie miało możliwości skorzystania z transportu publicznego. Stąd pomysł, aby przy udziale samorządów odnowić siatkę połączeń. Projekt ustawy nie odcina możliwości kontynuowania przewozów przewoźnikom, którzy mają koncesję. Oni nadal mogą funkcjonować, natomiast nowy projekt zakłada uruchomienie transportu, który był deficytowy, dofinansowując linie.

 

 

Trzeba przygotować więc wykazu deficytowych linii oraz tych, które wygasły z braku finansów. Następnie opracowany zostanie nieformalny projekt kosztów dla poszczególnych powiatów. Zostaną one przekazane wojewodzie wielkopolskiemu, który będzie odpowiedzialny za realizację umów.

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.

 

Czy uważasz, że przywrócenie transportu publicznego na terenie powiatu jarocińskiego jest potrzebne

ankieta dodana 27.03.2019, ilość wszystkich głosów: 84
TAK
76%
NIE
19%
BYĆ MOŻE
4%
NIE MAM ZDANIA
1%
0
0
oceń tekst 0 głosów 0%