Spotykają się w Ratuszu. W tle duże pieniądze - również dla mieszkańców

Opublikowano:
Autor:

Spotykają się w Ratuszu. W tle duże pieniądze - również dla mieszkańców - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Pracują społecznie. Spotykają się co jakiś czas, bo maja ważne sprawy do omówienia. Ich opinia jest ważna dla władz miasta i powinna mieć wpływ na kierunki rozwoju Jarocina. Ale nie tylko. Pośrednio ma również znaczenie w staraniach o niemałe dofinansowania do projektów, które składają mieszkańcy. Kim są ci ludzie?

 

 

 

 

Jego celem jest wspieranie działań na obszarze rewitalizacji i ocena ich efektów. Komitet ma też pełnić funkcję opiniodawczo-doradczą [możesz zgłosić swój projekt do programu rewitalizacji - szczegóły TUTAJ].

 

 

 

Do składu komitetu mógł się zgłosić każdy zainteresowany procesem rewitalizacji. Osoby zamieszkałe na obszarze rewitalizacji poza nim musiały przekazać listę poparcia co najmniej 15 osób. Praca w komitecie jest nieodpłatna.

 

 

Komitet Rewitalizacji Gminy Jarocin pracuje w następującym składzie: przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Jarocinie i jednostek organizacyjnych gminy: Igor Armon (MGOPS), Agnieszka Borkiewicz (Biblioteka Publiczna MiG), Józef Hoffmann (Gminne Centrum Zarządzania Kryzysowego), Sebastian Pluta (Muzeum Regionalne), Sebastian Walczak (dyrektor Wydziału Rozwoju UM).

 

 

Radni wskazani przez Radę Miejską w Jarocinie: Mariusz Kaźmierczak i Przemysław Masłowski. Przedstawiciel starosty jarocińskiego - Anita Łukaszyk. Przedstawiciele podmiotów prowadzących lub zamierzających prowadzić na obszarze gminy działalność społeczną, w tym organizacji pozarządowych: Błażej Ciesielski (Stowarzyszenie Jarocin RoweLove), Damian Dyoniziak (Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Jarocina), Małgorzata Niestrawska-Kaźmierczak (Stowarzyszenie Jarocin XXI).

 

 

 

Przedstawiciele podmiotów prowadzących lub zamierzających prowadzić na obszarze gminy działalność gospodarczą: Piotr Dziurzyński (Firma Handlowa "Panda"), Lucjan Paluszkiewicz (sklep "Traper"), Piotr Piotrowicz (Południowa Oficyna Wydawnicza).

 

 

Przedstawiciele właścicieli i podmiotów zarządzających nieruchomościami znajdującymi się na obszarze rewitalizacji: Przemysław Kostuj (PPHU KOS), Paweł Niewiadomski (SML-W), Jerzy Wolski (JTBS).

 

 

Przedstawiciele mieszkańców obszaru rewitalizacji: Karolina Jerszyńska-Filipczak, Anna Kubiak, Krzysztof Łączniak; przedstawiciele mieszkańców spoza obszaru rewitalizacji: Bogumiła Śmiglewska i Łukasz Witczak.

 

 

Kolejne spotkanie tego gremium odbędzie się dzisiaj - 25 czerwca o godzinie 16.00 w Ratuszu. Wstęp wolny.

 

 

 

Głównym punktem programu będzie informacja na temat inwestycji realizowanych przez Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Jarocinie. Między innymi na osiedlu Kopernika i w śródmieściu.

 

 

Część członków komitetu chciała uzyskać wyjaśniania, dlaczego w związku z prowadzonymi pracami polegającymi na wymianie sieci kanalizacyjnej i wodociągowej dokonano wycięcia wszystkich drzew przyulicznych. Podczas posiedzenia zostanie zaprezentowany program nasadzeń zastępczych.

 

 

[rodzina z ulicy Żerkowskiej w Jarocinie straciła w pożarze dach nad głową - zobacz, jak jej pomóc TUTAJ]

 

 

Na wniosek członków komitetu rewitalizacji ma być także rozpatrzone stanowisko wzywające burmistrza do przedstawienia Radzie Miejskiej projektu uchwały w sprawie rozwoju i standardu budowy lub wydzielania z istniejących ciągów komunikacyjnych ścieżek rowerowych na terenie miasta Jarocin oraz na terenach pozamiejskich w perspektywie krótko- i długoterminowej.

 

 

Członkom komitetu zostaną także zaprezentowane dane z Monitora Rozwoju Lokalnego - systemu danych, pozwalającego porównywać gminy między innymi w takich sferach jak: rynek pracy, potencjał gospodarczy, sytuacja materialna mieszkańców, stan finansów lokalnych, aktywność społeczna, demografia, środowisko przyrodnicze.

 

 

Wnioski z analizy tych danych i ich konsultacji posłużą gminnym urzędnikom do przygotowania zarysu projektu w ramach programu „Rozwój lokalny”. W skali kraju zostanie wybranych 15 miast małych i średnich, które będą mogły otrzymać nawet do 40 mln zł dotacji z tzw. Funduszu Norweskiego na działania mające na celu poprawę jakości życia mieszkańców.

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci. Redakcja

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE