Stracili bramki i Brzostowskiego

Stracili bramki i Brzostowskiego - Zdjęcie główne

Bez zwycięstwa w lidze pozostają piłkarze Jaroty Hotel Jarocin. W trzeciej kolejce przegrali 0:2 z Lechem Rypin. Porażka boli. Bardziej jednak może zaboleć brak Dariusza Brzostowskiego, który doznał kontuzji i musiał opuścić boisko. Nie wiadomo kiedy bramkarz Jaroty wróci do gry.

Gdyby piłkarze Jaroty wykorzystali swoje sytuacje w pierwszej połowie, w drugiej mogliby już tylko czekać na ostatni gwizdek nie obawiając się przeciwnika. Ale w piłce nożnej liczy się to, co wpadnie do siatki...

Jarota od początku meczu prezentowała się lepiej, ale dwukrotnie Sebastian Kamiński, dwukrotnie Adrian Owczarek oraz Karol Danielak nie potrafili skutecznie wykończyć akcji swojej drużyny. Gospodarze za to, po precyzyjnym strzale Michała Wrzesińskiego w 40. min, wyszli na prowadzenie.

W drugiej połowie Jarota straciła drugą bramkę, a także Dariusza Brzostowskiego (na zdjęciu), który skręcił kolano przy interwencji i chwilę później opuścił boisko. - Kolano jest jeszcze opuchnięte, ale jestem optymistą. Wygląda na to, ze wiązadła są całe. Nie wiem jednak jak długo potrwa przerwa. Mam nadzieję, że za dwa tygodnie będzie już OK - powiedział w poniedziałek, chwilę po badaniach bramkarz Jaroty.

Między słupkami stanął Szymon Dutkiewicz, który kilka razy ratował zespół przed utratą bramki, gdyż po przerwie groźniejszą drużyną byli już gospodarze.

Była to dopiero druga ligowa porażka drużyny prowadzonej przez Janusza Niedźwiedzia. Wcześniej Jarota przegrała tylko na początku maja z Bałtykiem Gdynia.

Lech Rypin - Jarota Hotel Jarocin 2:0 (1:0)
1:0 - Michał Wrzesiński (40.)
2:0 - Jakub Bojas (56.)

Lech: Karol Szymański, Paweł Bojaruniec Ż, Piotr Buchalski, Mariusz Ragaman, Miłosz Filipiak (90. Damian Błaszczyk), Jakub Bojas (71. Paweł Tabaczyński), Łukasz Grube, Aleksandar Atanacković, Mateusz Fredyk (65. Paweł Lewandowski), 8. Michał Wrzesiński, Paweł Adamiec (73. Michał Żurowski)

Jarota Hotel Jarocin: Dariusz Brzostowski (62. Szymon Dutkiewicz) - Hubert Oczkowski (64. Igor Skowron), Piotr Garbarek, Krzysztof Czabański, Mateusz Śliwa - Michał Grobelny, Łukasz Białożyt Ż - Sebastian Kamiński (80. Hubert Nawrocki), Karol Danielak, Tobiasz Kupczyk (70. Patryk Cierniewski) - Adrian Owczarek