› Aktualności
09:16 / 16.01.2019

Strażacy dziękują i popierają Jurka Owsiaka

Strażacy dziękują i popierają Jurka Owsiaka

fot. Fanpage OSP Witaszyce

Nie milkną echa niedzielnej tragedii w Gdańsku. Prezydent Paweł Adamowicz został zaatakowany podczas 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gdańsku. Ze sceny dziękował gdańszczanom za udział i wsparcie orkiestry. Gdy skończył mówić, rozpoczęło się odliczanie przed tradycyjnym "Światełkiem do Nieba".

R E K L A M A

Wtedy na scenę wdarł się napastnik i zadał prezydentowi kilka ciosów nożem. Najpierw włodarza Gdańska reanimowano pół godziny na scenie. Potem przeszedł skomplikowaną sytuację w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym. Pomimo wysiłku wielu osób prezydenta nie udało się uratować [ZOBACZ TUTAJ]

Kilka godzin po śmierci Pawła Adamowicza, odbyła się specjalna konferencja WOŚP, na której Jurek Owsiak poinformował, że rezygnuje z funkcji prezesa WOŚP.

 

 - Tragiczna sytuacja związana będzie z tym finałem WOŚP. To życie zostało stracone w najpiękniejszym dniu dla WOŚP. Ale warto, by nasza fundacja funkcjonowała. Składam rezygnację ze stanowiska szefa Zarządu Fundacji - oświadczył Owsiak.

 

Jednocześnie zapewnił, że pozostaje z Fundacją, ale nie będzie uczestniczył w procesie decyzyjnym.

Niektórzy politycy, działacze społeczni zaczęli apelować do Owsiaka, aby ten zmienił decyzję i nie rezygnował z kierowania tą organizacją. Podobnych apeli nie brakuje w sieci.

Do akcji przyłączyli się także strażacy ochotnicy z terenu powiatu jarocińskiego - Jurek Owsiak nie poddawaj się!!!  OSP Witaszyce dziękuje za sprzęt. WOŚP. Murem Za Owsiakiem – napisali ochotnicy z Witaszyc.   

 

Podobny apel umieścili również strażacy z OSP Góra.

MuremZaOwsiakiem podpisujemy się pod tym w pełni! Sz. P. Jerzy Owsiaku, p. Jurku w pełni nie zgadzamy się z Twoją rezygnacją z funkcji prezesa fundacji która przez 27 lat zrobiła tyle dobra. Sami jesteśmy tego przykładem, tylko i wyłącznie Tobie i Twojej fundacji możemy zawdzięczać posiadanie agregatu prądotwórczego który nam przekazaliście, a o który zabiegaliśmy wiele lat (dla informacji - agregat przekazany przez fundację WOŚP został przez nas wykorzystany np. podczas wyjazdu do zabezpieczenia w energię elektryczną aparatury medycznej u chorego dziecka w naszej miejscowości podczas zaniku prądu)  - napisali druhowie z Góry. 

 

 

Do akcji Murem Za Owsiakiem włączyli się również ochotnicy z Żerkowa.
 

W 2017 roku 30 jednostek OSP z powiatu jarocińskiego otrzymało sprzęt od Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy -[ZOBACZ TUTAJ]

Czytaj również: Burmistrz poruszony śmiercią prezydenta Gdańska: Żyłem nadzieją, że Paweł przeżyje... [ZOBACZ TUTAJ]

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.  

Redakcja 

R E K L A M A
0
0
oceń tekst 0 głosów 0%
R E K L A M A

Powiązane artykuły