› Aktualności
09:31 / 20.02.2015

Strażacy nie chcą stać w tenisówkach na skrzyżowaniu

Strażacy nie chcą stać w tenisówkach na skrzyżowaniu

fot. A. Konieczna

Podwyżka ekwiwalentu za udział w akcjach oraz przyznanie dodatkowego za zabezpieczanie imprez na polecenie burmistrza - z takimi postulatami przyszli na posiedzenie żerkowskiej rady miejskiej przedstawiciele jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej, które działają na terenie gminy.

Ekwiwalent za bezpośredni udział w akcjach ratowniczo-gaśniczych dla strażaków z gminy Żerków wynosi 10 zł za godzinę i został uchwalony w 2008 r. Druhowie wskazali na to, że jest on najniższy ze wszystkich, które są wypłacane w gminach powiatu jarocińskiego.

- W innych gminach strażacy mają dodatkowe ekwiwalenty. Na przykład w Jarocinie są cztery. Tylko w Żerkowie jest jeden - argumentował Adrian Augustyniak, prezes zarządu gminnego OSP w Żerkowie. Skarbniczka gminy Bronisława Rogacka przyznała, że informacje o tym, że strażacy zwrócą się z prośbą o zwiększenie uposażenia już wcześniej dotarły do urzędu miejskiego. - Dlatego pan burmistrz w planach budżetowych zwiększył już pulę pieniędzy przeznaczonych na ten cel - stwierdziła.

R E K L A M AMOBI - Fundacja-procent

Strażacy tłumaczyli też, dlaczego wnioskują o ekwiwalent za zabezpieczanie imprez na polecenie burmistrza. - Są to w większości imprezy sportowe, czasem o dużym zasięgu. Jest ich na terenie gminy coraz więcej - wyjaśniał prezes Augustyniak.

- Takie imprezy odbywają się przeważnie w weekendy i zabezpieczenie wymaga poświęcenia wolnego czasu - podkreślił. - Poza tym każdy strażak, który bierze udział w takich działaniach, nie stanie przecież na skrzyżowaniu w trampkach - dodał ktoś inny.

Jak czy strażacy dostaną podwyżkę i jakie stawki obowiązują w innych gminach - czytaj w „Gazecie Jarocińskiej”.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%
R E K L A M AWOLNE MIEJSCA MOBI ART