› Aktualności
09:25 / 05.10.2019

Strażacy w ZGO. W akcji zastępy z wszystkich jednostek gminy Jarocin

Strażacy w ZGO. W akcji zastępy z wszystkich jednostek gminy Jarocin

fot. Adam Majewski

15 zastępów straży pożarnej prowadzi działania ratownicze na terenie Zakładu Gospodarowania Odpadami w Witaszyczkach.

 

R E K L A M AMOBI - Fundacja-procent

 

Mieszkańcy mogą być jednak spokojni. Nad miastem nie pojawią się kłęby czarnego dymu. Ratownicy uczestniczą w symulowanej akcji gaśniczej na terenie zakładu. Celem ćwiczeń jest doskonalenie współpracy pomiędzy zastępami, poznanie specyfiki spółki.

 

- Chcemy przede wszystkim sprawdzić możliwość zaopatrzenia wodnego na dużą odległość - mówi Mirosław Hybiak, Komendant Miejsko-Gminny OSP w Jarocinie.

 

 

Czytaj również: Strażacy znów ruszyli na ratunek

 

Strażacy zbudują magistralę wodną.

 

W akcji uczestniczą zastępy ze wszystkich jednostek OSP z terenu gminy Jarocin oraz ratownicy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z Jarocina. Organizatorami ćwiczeń są zarząd Miejsko-Gminy OSP Jarocin i Gminne Centrum Zarządzania Kryzysowego.

 

Pod koniec ubiegłego roku na terenie Zakładu Gospodarki Odpadami doszło do samozapłonu tunelu odpadów zielonych [ZOBACZ TUTAJ]

 


W ubiegłym tygodniu strażacy również doskonalili swoje umiejętności. Odbyły się VI Zawody w Ratownictwie w Ramach Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy Golina - Witaszyce 2019 [ZOBACZ TUTAJ].

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%
R E K L A M AStimi Stihl MOBI 01_2020

Zdjęcia ilość zdjęć 46