› Aktualności
16:14 / 18.01.2020

Strażacy "zagrali" razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy [ZDJĘCIA, WIDEO]

Strażacy

fot. Adam Majewski

Poza tym strażacy z OSP Jarocin, Tarce, Potarzyca, Cielcza, Mieszków i Witaszyce zaprezentowali swój sprzęt ratowniczo-gaśniczy. W trakcie 28. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy można było zobaczyć jak wygląda praca w zadymionym pomieszczeniu oraz jak działają narzędzia hydrauliczne, a także spróbować swoich sił w udzielaniu pierwszej pomocy.

 

R E K L A M AMOBI - Fundacja-procent

 

 

Podczas jarocińskiego finału  Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z Ochotniczej Straży Pożarnej w Witaszycach zaprezentowała wszystkim obecnym w Jarocińskim Ośrodku Kultury pokaz pierwszej pomocy w różnego rodzaju sytuacjach. Pokazali m.in. jak poprawnie przeprowadzić resuscytację krążeniowo-oddechową z użyciem defibrylatora AED, co zrobić w przypadku zadławienia się niemowlęcia, czy jak postąpić w przypadku omdlenia lub napadu drgawek u innej osoby. Po zakończonych pokazach, z pomocą MDP Witaszyce oraz OSP Mieszków, każdy zainteresowany mógł spróbować swoich sił w pierwszej pomocy.

 

[ZOBACZ TEŻ] ILE UDAŁO SIĘ ZEBRAĆ PIENIĘDZY PODCZAS 28. FINAŁU WOŚP

 

 

Poza tym strażacy z OSP Jarocin, Tarce, Potarzyca, Cielcza, Witaszyce i Mieszków zaprezentowali swój sprzęt ratowniczo-gaśniczy, można było także zobaczyć jak wygląda praca w zadymionym pomieszczeniu oraz jak działają narzędzia hydrauliczne. Pokazy odbywały się na ulicy Libercourt, która na czas niedzielnej imprezy została zamknięta.

 

5
0
oceń tekst 5 głosów 100%

Zdjęcia ilość zdjęć 22