› Aktualności
12:57 / 14.02.2019

Studniówki 2019. Młodzież z dwójki już po balu. Było… szałowo [WIDEO]

Studniówki 2019. Młodzież z dwójki już po balu. Było… szałowo [WIDEO]

fot. Paweł Olejniczak

Po przerwie związanej z feriami zimowymi wróciły bale tegorocznych maturzystów. Kto tym razem miał jedną z najważniejszych imprez w życiu?

 

R E K L A M A

Okres bali studniówkowych powoli dobiega końca. Współczesne studniówki niewiele mają wspólnego z tymi sprzed lat. No, może tylko tradycyjny polonez i symbol czterolistnej koniczynki są elementami łączącymi. Teraz same przygotowania trwają kilka miesięcy, zwłaszcza w przypadku dziewczyn, które czasem po kilka razy umawiają się do fryzjera czy kosmetyczki.

 

Nie mówiąc już o wybieraniu kreacji. Wszystko to wymaga dokładnego przemyślenia i wielu przymiarek. A cel jest jeden - żeby wypaść wyjątkowo i zapamiętać ten bal do końca życia.

 

Tak przygotowani maturzyści z Zespołu Szkół Przyrodniczo-Biznesowych w Tarcach bawili się przed feriami. Impreza - w iście holywoodzkim stylu odbyła się w sali „Impresja” w Bachorzewie [więcej TYTAJ]. W klasach maturalnych w tej szkole są w tym roku 92 osoby.

 

Po studniówce jest już także 12 uczniów Liceum Społecznego w Jarocinie. Oni z kolei bawili się w sali restauracji „Klubowa” w Jarocinie.

 

W czasie ferii zimowych do swojego balu przygotowywali się maturzyści z dwóch jarocińskich szkół średnich - „jedynki” i „dwójki”.

 

Ci pierwsi balowali w piątek. Na miejsce swojej imprezy 219 uczniów z ZSP nr 1 wybrało salę restauracji „Pod szyszkami” w Koźminie Wlkp. [więcej szczegółów TUTAJ].

 

Dzień później - w sobotę, 9 lutego w szkolnej sali sportowej studniówkę miało 150 maturzystów z ZSP nr 2.

 

Sala jarocińskiej dwójki była tak przygotowana, że niczym nie przypominała sali gimnastycznej, w której na co dzień młodzież ćwiczyła z wf-ie.

 

Zaczęło się od części oficjalnej - podziękowań dla wychowawców, wręczania czterolistnych koniczynek i tradycyjnego poloneza. Młodzież zaprezentowała też specjalnie przygotowany na tę okazję walc. Wśród dziewcząt królowały długie balowe suknie. - Atmosfera była naprawdę bardzo podniosła - przyznaje maturzystka z „dwójki”.  

 

Po tej części i wszystkim tym, co być powinno, zaczęła się zabawa.

 

- Było szałowo. Wszystko się udało. Takiej zabawy jeszcze nie mieliśmy. Wszyscy super się bawili - stwierdza inna uczestniczka balu.       

 

 

W najbliższą sobotę - 16 lutego w szkolnej sali sportowej bawić się będą maturzyści z Liceum Ogólnokształcącego w Jarocinie. Ich bal zakończy tegoroczny sezon studniówkowy w szkołach powiatu jarocińskiego.

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.  

Redakcja

 

R E K L A M A
0
0
oceń tekst 0 głosów 0%
R E K L A M A