› Kultura i Rozrywka
07:00 / 19.12.2017

Świąteczne spotkanie burmistrza Jarocina z OSP

Świąteczne spotkanie burmistrza Jarocina z OSP

fot. Materiały UM w Jarocinie

Jarocin. Burmistrz Jarocina. Ochotnicza Straż Pożarna. Adam Pawlicki. Inwestycje w Jarocinie. OSP gminy Jarocin

R E K L A M A

 

 

Przedstawiciele gminnych jednostek OSP spotkali się w minioną niedzielę na spotkaniu świąteczno-noworocznym z burmistrzem Jarocina w ratuszu.

 

 

Adam Pawlicki podziękował strażakom za zaangażowanie i sprawne działanie podczas walki z żywiołem podczas sierpniowych nawałnic. Powiedział także, że wspieranie OSP jest bardzo ważną częścią działalności samorządu.

 

- Dokładamy wszelkich starań, aby gminne jednostki OSP mogły realizować swoją misję w jak najlepszych warunkach i przy możliwie dobrym wyposażeniu. To pieniądze wydatkowane bardzo dobrze, bo zainwestowane w bezpieczeństwo wszystkich mieszkańców gminy Jarocin – powiedział burmistrz Jarocina, Adam Pawlicki.

 

Potwierdzeniem tych słów jest zakupiony niedawno ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy MAN wraz z wyposażeniem dla OPS w Witaszycach. Pojazd kosztował ponad 1,4 mln zł i został sfinansowany dzięki dotacjom z Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego i Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Reszta tej sumy została pokryta za sprawą pożyczki z możliwością umorzenia do 40% z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu oraz wkład własny witaszyckiej Ochotniczej Straży Pożarnej.

 

[CZYTAJ] Pożar w Cerekwicy. Sześć zastępów straży gasi płonący dom [TUTAJ]

 

W przyszłym roku nowy pojazd mogą dostać również strażacy z OSP w Potarzycy. Na ten cel zarezerwowane zostało 400 tys. zł. W roku 2018 gmina Jarocin chce przeznaczyć blisko milion złotych na działania z zakresu ochrony przeciwpożarowej. Poza wyposażeniem, fundusze mają zostać przeznaczone również na inwestycje, m. in. wykonanie bramy wyjazdowej przy remizie w Kadziaku, zakup elektronicznego systemu alarmowania i powiadamiania dla OSP w Mieszkowie czy przygotowanie projektu drugiego etapu budowy remizy OSP w Hilarowie.

 

 

Na spotkaniu odbyło się także oficjalne pożegnanie Zdzisława Regulskiego - kierownika Referatu Spraw Obywatelskich w Urzędzie Miejskim, który z końcem grudnia przechodzi na zasłużoną emeryturę.

R E K L A M A
0
0
oceń tekst 0 głosów 0%
R E K L A M A

Zdjęcia ilość zdjęć 4