› Kultura i Rozrywka
16:08 / 10.08.2018

Święta plonów i kino plenerowe! Co jeszcze nas czeka? [ZOBACZ]

Święta plonów i kino plenerowe! Co jeszcze nas czeka? [ZOBACZ]

fot. Organizatorzy

Wydarzenia kulturalne nadchodzącego tygodnia. Co wybrać? Gdzie pójść? Sprawdźcie! Kino Echo. Spichlerz Polskiego Rocka. Klub Kontrapunkt. Jarociński Ośrodek Kultury. Filmy. Wystawy. Koncerty. Festyny. Imprezy. Wydarzenia.

 

 

 

Absolutnie fantastyczny babski wieczór - taras Kawiarni Filmowej, piątek 10 sierpnia, start o 19.00
Na tarasie Kawiarni Filmowej w piątkowy wieczór wyświetlony film niespodzianka. Wiadomo tylko, że będzie to komedia brytyjskiej produkcji - absolutnie fantastyczna na babski wieczór.

 

Dożynki w Woli Książęcej - sobota, 11 sierpnia, start o 16.00
Na święto plonów zapraszają rada sołecka i Koło Gospodyń Wiejkich w Woli Książęcej. Na scenie wystąpi Zespół Folklorystyczny z Potarzycy. 

 

Dożynki w Cerekwicy Starej - niedziela, 12 sierpnia, start o 11.00
Świętowanie rozpocznie msza święta, która będzie podziękowaniem za tegoroczne plony. W południe natomiast uroczystości przeniosą się na teren przy świetlicy wiejskiej w Cerekwicy. 

 

Kino na Tarasie - taras Kawiarni Filmowej, niedziela 12 sierpnia, start o 13.00
W godz. 13.00 - 16.00 podczas seansów z "Kinem na Tarasie" zostaną wyświetlone filmy dla dzieci. Będą to Puchatkowe opowieści i filmy niespodzianki. 
O godz. 19.00 natomiast wystartuje Regał na nudę: jak powstawał Kubuś. Niespodzianką będzie biograficzny film familijny, brytyjskiej produkcji.  
 

 

Dożynki w Twardowie - sobota 18 sierpnia, start o 16.00
Dożynki wiejskie w Twardowie zostały podzielone na dwa dni. W środę 15 sierpnia o godz. 11.00 zostanie odprawiona uroczysta msza św. w kościele parafialnym w Twardowie. Natomiast w sobotę 18 sierpnia na placu przy remizie strażackiej o godz. 16.00. rozpocznie część obrzędowa Święta Plonów. W programie imprezy przewidziano również występy dzieci, loterię fantową z cennymi nagrodami oraz zabawa taneczna z zespołem ADEX. 

 

Dożynki Gminne w Brzostowie - niedziela 19 sierpnia, start o 14.00 

 

Kino Echo przygotowało na nadchodzący tydzień 6 propozycjI filmowych - wszystkie produkcje premierowe!!!

 • "Książę Czaruś" - animacja, komedia, musical, reż. Ross Venokur - PREMIERA JUŻ DZIŚ
  Dawno, dawno temu niegodziwa Wiedźma rzuciła urok na małego Księcia Czarusia. Jej zaklęcie sprawia, że każda napotkana przez młodzieńca dziewczyna z miejsca zakochuje się w nim i chce być jego żoną. Królewna Śnieżka, Kopciuszek, Śpiąca Królewna - każda z nich święcie wierzy, że przystojny książę chce ożenić się właśnie z nią. Jednak ojciec Czarusia, świadomy klątwy, jaka ciąży nad synem, ma już dość sercowego chaosu panującego w królestwie i stawia przed chłopakiem ultimatum. Albo odnajdzie miłość życia i ustatkuje się, albo straci prawo do tronu. Czaruś, wspierany przez sprytną złodziejkę Laurę, wyrusza więc w pełną przygód podróż, w poszukiwaniu sposobu na zneutralizowanie zaklęcia. Czy zdoła pokonać klątwę i znaleźć „tę jedyną”, zanim będzie za późno? 
   
 • "Patryk" - familijny, reż. Mandie Fletcher - PREMIERA JUŻ DZIŚ
  Życie Sary Francis stoi na głowie. Ostatnia rzecz jakiej jej teraz trzeba to mały, nieporadny ktoś, kim trzeba się opiekować. Szczególnie jeśli ten ktoś ślini się, chrapie i wyżera, co lepsze kąski z kuchennego śmietnika. A jednak! Sara dostaje w spadku rozpieszczonego, humorzastego mopsa, który z niewymuszonym urokiem zamienia jej każdy dzień w chaos! Wkrótce okaże się jednak, że ten czworonożny rozbójnik o spojrzeniu niewiniątka ma w sobie takie pokłady ciepła i miłości, że nie sposób mu się oprzeć. Niechciany kudłaty lokator staje się wkrótce najlepszym przyjacielem Sary, a jej życie zaczyna nabierać zupełnie nowych barw, gdy okazuje się jak wielu przystojniaków ma słabość do uroczych psiaków.
   
 • "Sicario 2: Soldado" - thriller, akcja, reż. Stefano Sollima - PREMIERA JUŻ DZIŚ
  Matt i Alejandro powracają na pogranicze amerykańsko-meksykańskie, by dopaść Carlosa Reyesa, narkotykowego  barona, który trudni się także przemytem broni dla terrorystów. To co miało być szybką i stosunkowo prostą misją, wkrótce przeradza się w prawdziwą wojnę. Okazuje się bowiem, że Pentagon wydał zgodę na użycie oddziałów specjalnych i ciężkiego uzbrojenia do bezwzględnej walki z sojusznikiem terrorystów. Matt i Alejandro wiedzą, że te metody na pograniczu zamiast przynieść upragniony skutek, mogą wywołać katastrofę. Alejandro podejmuje się samotnej misji po drugiej stronie granicy, która każe mu się cofnąć w głąb mrocznej przeszłości, o której tak pragnął zapomnieć.
   
 • "Niesamowita historia Wielkiej Gruszki" - animacja, familijny, reż. Amalie Næsby Fick, Jørgen Lerdam, Philip Einstein Lipski - PREMIERA W PIĄTEK 17 SIERPNIA
  Film jest opowieścią o kotce Mitcho i słoniu Sebastianie, mieszkających w spokojnej wiosce Solby. Para przyjaciół decyduje się na podróż w nieznane w poszukiwaniu tajemniczej Gruszki, o której od dawna krążą niezwykle legendy. Nic nie jest typowe - po pierwsze, są zwierzętami; po drugie, każde z nich ma własny pomysł na podróż. Jak to wszystko pogodzić? Można, gdyż obydwoje są żądni przygód, zmagań z piratami i spotkań z fantastycznymi stworami. Jednak, czy są gotowi na takie przeżycia? Czy sprostają czekającym ich wyzwaniom, czy spotkanie oko w oko ze smokiem ich nie przerośnie? Wspólna wyprawa będzie obfitować w liczne przygody i okaże się sprawdzianem ich przyjaźni.
   
 • "Młodzi Tytani: Akcja! Film" - animacja, komedia, reż. Aaron Horvath, Peter Rida Michail - PREMIERA W PIĄTEK 17 SIERPNIA
  Tytani odnoszą wrażenie, że wszyscy najsłynniejsi superbohaterowie występują we własnych filmach - znaczy się wszyscy oprócz Młodych Tytanów! Jednak lider grupy - Robin, ma zamiar to zmienić. Chce być postrzegany jako gwiazda, ale niekoniecznie jako postać drugoplanowa. Pełni entuzjazmu i zwariowanych pomysłów Młodzi Tytani wyruszają do Tinsel Town w przekonaniu, że uda im się spełnić marzenia. Kiedy grupa trafia w ręce Super-Czarnego charakteru i jego maniackiego planu podbicia całego świata, sytuacja całkowicie wymyka się spod kontroli. Więzy przyjaźni i duch walki łączące członków grupy zaczynają słabnąć, stawiając pod znakiem zapytania przyszłość Młodych Tytanów!
   
 • "Mamma Mia: Here We Go Again" - komedia, musical, reż. Ol Parker - PREMIERA W PIĄTEK 17 SIERPNIA
  Sophie (Amanda Seyfried) spotyka się na greckiej wyspie Kalokairi z przyjaciółkami swojej matki Donny (Meryl Streep) - Rosie (Julie Walters) i Tanyą (Christine Baranski). Dziewczyna ogłasza im, że jest w ciąży, jednak obawia się, że samodzielnie nie uda jej się wychować dziecka. Kobiety oferują swoją pomoc, a do spółki dołączają także mąż Donny, Sam (Pierce Brosnan) oraz jej byli partnerzy: Harry (Colin Firth) i Bill (Stellan Skarsgård). Wszyscy zaczynają opowiadać historię nastoletniej Donny, która została matką w młodym wieku i samodzielnie wychowywała dziecko, jednocześnie prowadząc grecką willę oraz śpiewając w girls bandzie.

 

Szczegółowe informacje dotyczące biletów i godzin seansów dostepne są [TUTAJ]!

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%