› Aktualności
12:35 / 08.02.2019

Szalety na rynku zamknięte. Co zrobić w nagłej potrzebie? [SONDA]

Szalety na rynku zamknięte. Co zrobić w nagłej potrzebie? [SONDA]

fot. A. Konieczna

Nie od dziś wiadomo, że stan miejskich szaletów pozostawiał wiele do życzenia. Przybytek położony w centralnym Jarocina, w najbardziej reprezentacyjnym miejscu - na Rynku, obok Ratusza - można powiedzieć, że pod nosem burmistrza - odbiegał daleko od wszelakich standardów. Potwierdziła to ostatnio opinia sanepidu, którego opinia doprowadziła do zamknięcia publicznych toalet. Dla tych, którzy będą w nagłej potrzebie zostało wyznaczone inne miejsce. Gdzie - nie uwierzycie.

 

R E K L A M AMOBI - Fundacja-procent

Miejskie toalety ze względu na swoje położenie - w podziemnym tunelu obok Ratusza, nazywane były „metrem”. Ich stan nie licował jednak ani z miejscem ani z przeznaczeniem. Każdy, kto nie musiał, nie korzystał z nich. Jednak w wyjątkowych przypadkach i nagłych potrzebach mogły być… „ostatnią deską ratunku”.

 

[o innych utrudnieniach na jarocińskim Rynku przeczytasz TUTAJ]

 

Teraz już tak nie będzie. Po negatywnej opinii sanepidu zostały one zamknięte. Uzasadnieniem jest zły stan sanitarno-techniczny. Został on stwierdzony w trakcie ostatniej kontroli sanitarnej przeprowadzonej przez Powiatową Państwową Inspekcję Sanitarną w Jarocinie.

 

Początkowo obiekt został dopuszczony do użytkowania warunkowo. Spełnieni wymogów inspekcji okazało się jednak zbyt kosztowne. Dlatego wybrano inne wyjście z sytuacji. - Wzmożona ilość usterek w ostatnim czasie przyczyniła się do podjęcia decyzji o zamknięciu obiektu z powodu braku racjonalnych przesłanek co do dalszego doraźnego inwestowania - stwierdza Michał Szymański jarocińskiego magistratu.

 

 

- Wszelkie pomniejsze inwestycje bez remontu kapitalnego nie mają uzasadnienia ekonomicznego, gdyż w efekcie nie poprawiałyby ich ogólnego stanu - argumentuje urzędnik.

 

 

Jest jednak nadzieja, że publiczne toalety na jarocińskim Rynku nie zostały zamknięte na zawsze. Michał Szymański informuje bowiem, że „na taki generalny remont trzeba poczekać do zakończenia prac związanych z rewitalizacją Śródmieścia”.

 

Urząd miejski wskazuje, że na czas, kiedy szalety na Rynku będą zamknięte, można korzystać z ogólnodostępnych toalet w budynku hali targowej przy ulicy Kasztanowej.

 

Odległość między Rynkiem a ulicą Kasztanową wynosi około 500 metrów - plus ewentualny postój „na światłach” przed przejściem dla pieszych. Wszystkim, którzy będą w nagłej potrzebie życzymy powodzenia.

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.  

Redakcja

Miejskie szalety

Czy Twoim zdaniem publiczne szalety na Rynku w Jarocinie są potrzebne?

ankieta dodana 08.02.2019, ilość wszystkich głosów: 201
Tak
96%
Nie
3%
Nie mam zdania
1%
0
0
oceń tekst 0 głosów 0%