Szczęśliwa trzynastka

Szczęśliwa trzynastka - Zdjęcie główne

Jarota Hotel Jarocin pokonała 2:1 Centrę Ostrów w XIII kolejce III ligi i nie tylko utrzymała pozycję lidera, ale także, wykorzystując potknięcie Warty Poznań, która tylko zremisowała z Unią Swarzędz, do trzech punktów powiększyła przewagę nad najgroźniejszym rywalem.

Pierwsza połowa meczu z Centrą przebiegała po dyktando Jaroty. Jarociniacy do przerwy zdobyli dwie bramki, choć powinni prowadzić zdecydowanie wyżej.

Jarotę na prowadzenie wyprowadził Mikołaj Marciniak, wykorzystując długą piłkę ze środka pola i pewnie kończąc sytuację sam na sam.

Dziesięć minut później Dominik Chromiński zdobył swoją ósmą bramkę w tym sezonie, skutecznie egzekwując rzut karny po faulu na … nim samym. W tej sytuacji Tomasz Adamiak, kapitan Centry powinien zobaczyć czerwoną kartkę (ujrzał jedynie żółtą), ale prowadząca to spotkanie Katarzyna Lisiecka-Sęk podjęła nie pierwszą i nie ostatnią kontrowersyjną decyzję w tym spotkaniu.

Pierwsze minuty drugiej połowy należały także do Jaroty. Jednak w 53. minucie, po rzucie rożnym, kontaktową bramkę dla Centry zdobył wychowanek jarocińskiej drużyny Dawid Kuczyński i goście „poczuli krew”. Gol dodał im wiatru w żagle i do końca walczyli o korzystny wynik. Mimo ambitnej gry nie udało im się doprowadzić choćby do remisu i Jarota mogła po ostatnim gwizdku świętować podtrzymanie genialnej passy – trzynastu spotkań bez porażki.