› aktualności
09:07 / 14.05.2012

Szukają wokalistów od 6 i 60 lat w górę

Szukają wokalistów od 6 i 60 lat w górę
Do 24 maja trwa nabór do „Dzieci Jarocina”. Ma to być zespół złożony ze śpiewających jarociniaków w wieku od 6 i 60 lat w wzwyż. Będą wykonywać  wyłącznie utwory polskich wykonawców, którzy od lat 70-tych gościli najpierw na Wielkopolskich Rytmach Młodych, a później na festiwalach rockowych. 

Dotychczas nazwa „Dzieci Jarocina” kojarzyła się z grupą uczestników przedszkola festiwalowego, występującą z jednym utworem ostatniego dnia na głównej scenie Jarocin Festiwalu. W związku z tworzonym w Jarocinie Spichlerzem Polskiego Rocka, we współpracy Muzeum Regionalnego w Jarocinie ze Społecznym Ogniskiem Muzycznym w Jarocinie prowadzonym przez Towarzystwo Muzyczne powstał projekt międzypokoleniowego zespołu propagującego polską muzykę rockową.

R E K L A M AMOBI - Fundacja-procent

Cotygodniowe zajęcia dla kilkunastoosobowej młodszej grupy tzw. 6+ poprowadzi Tomasz Jankowski (na zdjęciu) - założyciel zespołu „Dzieciuff Squad”. Z seniorami będzie pracował Zbigniew Obara - emerytowany dyrektor szkoły muzycznej, prowadzący obecnie zajęcia w Społecznym Ognisku Muzycznym oraz dyrygent chóru działającego w ramach Klubu Seniora. Zespołem instrumentalistów pokieruje klawiszowiec Leszek Świderski - dyrektor SOM. Wszystkie osoby prowadzące zajęcia były lub są związane z jarocińskimi festiwalami rockowymi. Debiut sceniczny zespołu planowany jest w lipcu w trakcie Jarocin Festiwalu, a koncert podsumowujący projekt na koniec listopada.

Zgłoszenia dzieci (w wieku od 6-16 lat) i seniorów (powyżej 60. roku życia) należy przesyłać do czwartku 24 maja na adres: dziecijarocina@somjarocin.pl. Przesłuchania kandydatów odbędą się w sobotę 26 maja w siedzibie Ogniska Muzycznego (Jarocin, ul. T. Kościuszki 16). Umiejętności wokalistów dziecięco-młodzieżowej będą weryfikowane w godz. 10.00 - 12.00, a wśród seniorów od 12.00 do 14.00. Należy przygotować jedną dowolną piosenkę z podkładem na płycie CD lub do wykonania a’capella.

Wyniki naboru zostaną ogłoszone 1 czerwca  na stronie www.somjarocin.pl. Pod tym adresem można znaleźć szczegółowe informacje dotyczące „Dzieci Jarocina”. W razie wątpliwości można też kontaktować w Muzeum Regionalnym w Jarocinie z Robertem Kaźmierczakiem (Rynek-Ratusz, tel. (62) 747-34-49).

(ls)

Realizacja projektu „Dzieci Jarocina” jest możliwa dzięki dotacji przyznanej Towarzystwu Muzycznemu im. Alfonsa Kowalskiego przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu w ramach zadania „Realizacja przedsięwzięć służących aktywizowaniu seniorów i współpracy międzypokoleniowej”.
0
0
oceń tekst 0 głosów 0%
R E K L A M AWOLNE MIEJSCA MOBI ART