› Aktualności
06:33 / 12.04.2019

Szybciej na ratunek ofiarom wypadków drogowych

Szybciej na ratunek ofiarom wypadków drogowych

fot. Fanpage OSP Góra

Wchodzimy na wyższy poziom! - napisali strażacy z OSP Góra na portalu społecznościowym.

 

Ratownicy otrzymali zestaw hydrauliczny marki Lukas w którego skład wchodzą: nożyco-rozpieracz hydrauliczny, pompa hydrauliczna, węże hydrauliczne. Narzędzia nie są nowe, bo wcześniej używali je ochotnicy z OSP Nosków, którzy dostali nowy sprzęt.

 

- Dzięki temu sprzętowi druhowie z naszej jednostki dysponowani do wypadków samochodowych będą mogli szybciej i sprawniej wykonać dostęp do poszkodowanych osób nie czekając na inne jednostki systemu. Przekazane narzędzie hydrauliczne uzupełni naszą bazę sprzętu ratowniczego, który już posiadamy - mówi Wiesław Komorowski, prezes OSP Góra. Jednostka OSP Góra jest jedyną na terenie gminy Jaraczewo posiadającą urządzenie hydrauliczne, a nie włączoną do KSRG.

 

Jednostki z gminy Jaraczewo ciągle są doposażane. W ubiegłym roku wybudowano nową remizę w Rusku [ZOBACZ TUTAJ]W tym roku nowe strażackie auta mają trafić do OSP Parzęczew i Wojciechowo, które aktualnie mają… żuki [ZOBACZ TUTAJ].

 

 

Nowy samochód przyjechał kilka dni temu do Państwowej Straży Pożarnej w Jarocinie [ZOBACZ TUTAJ]

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.  

 

 

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%